Vücut Tipinize Göre Tesettür Kıyafetler Nasıl Seçilir?

Genel kategorisine 26 Ağustos, 2020 tarihinde eklendi.

Size uygun, şık ve modern görünen günlük tesettür kıyafetleri bulmak, insanların düşündüğü kadar zor değildir. Geçmişte, farklı vücut tiplerinden, sizinkini nasıl bulduğunuzdan ve hangi kıyafetlerin en çok hangi vücut tipini daha iyi kıldığından bahsetmiştik. Bugün vücut tipine göre tesettür giyim bahsedeceğiz. İşte vücut tipine göre tesettür giyim;

Kum Saati Vücut Tipine Göre Tesettür Kıyafetler

Bu vücut tipinin geniş omuzları, ince bir beli ve kıvrımlı kalçaları vardır. Kıyafetlerinizin mütevazı görünümünüz için dengeli görünmesine yardımcı olacak bazı ipuçlarına yer verdik.

Koyu renkte bir pantolon giyin ve kıyafeti dengelemek için uzun bir gömlekle eşleştirin. Gömleğin biraz bol olması gerekmektedir ancak aynı zamanda çok büyük olmamalı, böylece üst vücudu çok fazla genişletmeyecek. Ve küçük bir bele sahip olduğunuz için, onu zarif bir kemerle vurgulayın.

vücut tipine göre tesettür giyim

Elbiselere gelince, belinizi tanımlayan ve üstte gevşek ve altta daha geniş olan bir şey seçin. Bu, çok dengeli bir görünüm verecektir. Ayrıca elbisenin V yakası ne kadar fazlaysa omuz genişliğini o kadar dengeler.

Eteklere gelince, belde tanımlanan geniş etekler vücut şeklinize inanılmaz derecede güzel gösterecektir. Basit bir düz gömlekle giyin ve desenlerden uzak durun.

Armut Vücut Şekli İçin Tesettür Kıyafetler

Bu vücut şekli, vücudun alt kısmında daha dolgun, üst kısımda daha incedir. Genellikle alt kısımları kıvrımlıdır ve omuzlar geniş değildir.

Yüksek belli geniş pantolonlar tercih etmeniz daha iyi olacaktır. Moderndir ve mütevazı giysiler için harikadırlar. Üstler için iki seçenek var. Vücudunuzun üst kısmını genişletmek için desensiz ama parlak renkli üstleri tercih edin veya katmanlı ve fırfırlı üstleri tercih edin. Bu şekilde, üst ve alt vücut arasında kıyafetinizde daha fazla denge yaratırsınız.

İster elbise, etek veya pantolon olsun, giymeyi seçtiğiniz parça ne olursa olsun, belinizin yüksek, gerçek orta çizginizin üzerinde olduğundan emin olun. Özellikle alt bedeninizi uzatmak istiyorsanız.

Altta çok bol olan etek veya elbiselerden uzak durmaya çalışın, böylece kalça ve omuzlar arasındaki dengeyi bozmaz.

Dikdörtgen Vücut Şekli İçin Başörtüsü Kıyafetleri

Bu vücut tipini şekillendirmek gerçekten çok kolay, sadece şekillendirmeyi daha iyi anlamanıza yardımcı olacak birkaç ipucu ve püf noktaya ihtiyacı var. Fırfır, pileli vb. gibi alt kısımda detaylı pantolon, etek ve hatta elbiseler seçin.

Vücuda daha fazla boyut kazandırmak için, beli geniş bir kemerle tanımlayın veya omuzları fırfırlı veya kabarık kollu bir bluz seçin. Ayrıntı içermeyen düz maksi elbiselerden kaçının.

Etiketler : , ,