Türban Kumaş Çeşitleri

Eşarp kategorisine 4 Ağustos, 2020 tarihinde eklendi.

Başörtüsü, müslüman etnik giyiminin özlerinden biridir. Dikdörtgen ve kadının kafasının etrafına saran kumaş türüdür. Başını tamamen örter ve yüzü açık bırakır.

Kumaş Çeşitliliği

Türban kumaş çeşitleri arasında sofistike bir tarz ve kişilik kazandıracak bir kumaş aramalısınız. Aşağıda, türbanlar için kullanılan popüler kumaşlardan bazıları listelenmiştir. İşte türban kumaş çeşitleri;

Şifon

Tesettür yapmak için kullanılan en yaygın kumaştır. Şifon pratik olarak ipek, pamuk ve sentetik liflerin bir kombinasyonudur. Son derece hafif ve akışlıdır, bu nedenle kontrolü kolaydır. Çeşitli tonlarda mevcuttur, ancak pastel tonlar size zarif bir dokunuş verir.

Pamuk

Doğal kumaşa eğilimliyseniz hiçbir şey pamuğu yenemez. Yazlar için mükemmel olan hafif ve nefes alabilen bir kumaştır. Üstelik pamuklu bir başörtüsü size çok pahalıya mal olmaz ve çeşitli desen ve renklerde mevcuttur. Pamuklu bir başörtüsünün bakımı da çok kolaydır. Evde elle yıkanabilir ve ütülenebilir.

türban kumaş çeşitleri

İpek

Şık ve sofistike görünüm için çoğu kadın ipek başörtüsü kullanıyor. Popülerliğinin bir başka nedeni, kullanışı kolay ve büyük rahatlık sunuyor. Bu kumaşta da farklı desen ve renklerle karşılaşacaksınız.

Rayon

Mükemmel yaz başörtüsü arayışında mısınız, o zaman rayon kumaş denemelisiniz. Nemi emen pamuk gibi gevşek dokunmuş nefes alabilen bir malzemedir. Bu nedenle, sıcak yaz günlerinde, terinizi emebilir ve sizi gün boyu taze tutabilir. Bu kumaş uygun fiyatlara satılmaktadır. Online mağazaların çoğunda kolayca bulabilirsiniz.

Polyester

Görünümünüze biraz sihir katmayı düşünün, sonra kendinize bir polyester başörtüsü alın. Bu sadece güzel görünmekle kalmaz, aynı zamanda bakımı kolaydır. Ama yazlık giysiler için değil. Çok sıcak olmayan akşamlarda düzenlenen özel günler için kullanabilirsiniz.

Bunların dışında türban kumaş çeşitleri keten, saten, örme başörtüsü gibi kumaşlarda kullanabilirsiniz.

Etiketler : , ,