Tüm Cilt Tonları İçin Doğru Başörtüsü Seçmek

Eşarp kategorisine 10 Eylül, 2020 tarihinde eklendi.

Her insanın farklı bir cilt tonu vardır, bazıları daha sıcak, bazıları daha açık tonludur. Bu yüzden amaç başörtünüzde güzel hissetmekse cildinize en uygun rengi seçin ve ışıldamasını sağlayın. Doğru başörtüsü seçmek rahat ve özgüvenli hissetmenin yollarından biri, ten renginize en uygun olduğunu bildiğiniz, cildinizi ve kıyafetinizi güzelleştirecek renklere sahip olmaktır. İşte doğru başörtüsü seçmek;

Açık Ten Tonu İçin Başörtüsü

Açık ten tonu genellikle en iyi pastel renklerle tamamlanır. Bu renkler arasında orkide çiçekleri, açık pastel vb. bulunur. Yakut kırmızısı ve zümrüt yeşili gibi cesur mücevher tonları, açık ten tonuyla kesinlikle çarpıcı görünüyor. Cildinizi daha da açık veya soluk gösterebilecekleri için, kaçınmak isteyeceğiniz renklerin bej ve kahverengi olduğunu unutmayın.

Orta Cilt Tonu İçin Başörtüsü

Orta tenli insanlar genellikle sarı alt tonlara sahiptir. Bundan dolayı bej, kahverengi, yeşil, pembe ve kırmızı gibi sonbahar tonları, başarısız renkler olarak kabul edilmez. Bu renkler, hatasız orta ten tonuyla gider. Bu renkler cildinizdeki sıcaklığı ortaya çıkarır ve sağlıklı bir ışıltı verir. Kaçınılması gereken renkler, parlak turkuaz veya parlak pembe gibi biraz parlak olmadıkça pastel renklerdir.

doğru başörtüsü seçmek

Koyu Cilt Tonu İçin Başörtüsü

Koyu tenli biriyseniz, hangi rengi giyebileceğiniz konusunda en kutsanmışsınızdır. Hemen hemen her renk koyu ten rengine uyar. Hemen hemen her renk uyumludur, ancak son derece iyi görünmek istiyorsanız, biraz sıcaklığa sahip bir şey seçin. Pastel renkler koyu ten ile kesinlikle muhteşem görünüyor. En uygun renkler zümrüt yeşili, yakut kırmızısı ve menekşe gibi temel cesur mücevher tonlarını içerir. Siyah renk koyu ten ile harika görünür ancak koyu ten rengine bağlıdır. Çikolata kahverengisi koyu tene en çok yakışır.

Soğuk Cilt Tonu İçin Başörtüsü

Soğuk ten tonu genellikle parlak renklerle tamamlanır. Soğuk ten için tercih ettiğiniz renkler mor, lavanta, leylak, parlak maviler, kırmızımsı pembeler, parlak gül ve yakut olabilir. Soğuk ten tonları için nötr renkler gri, lacivert ve saf beyazı içerebilir. Cildin kötü görünmesine neden olabileceğinden sarı ve portakal renklerden kaçınılması en iyisidir.

Sıcak Cilt Tonu İçin Başörtüsü

Sıcak cilt tonu için tercih ettiğiniz renkler arasında portakal tonları, kırmızılar, altın sarısı, kehribar vardır. Yeşillerin, mavilerin ve turkuazın daha sıcak tonları gibi renkler de sıcak ten tonlarına uygundur. Kahverengi, krem ve beyaz gibi nötrler de sıcak cilt tonlarına gerçekten çok yakışıyor. Soluk buzlu tonlardan, parlak kırmızılardan, yeşillerden ve mavilerden kaçının.

Etiketler : , ,