Tesettürlü Giyimde Kıyafet ve Aksesuar Uyumu Nasıl Olmalıdır ?

Aksesuar kategorisine 8 Ocak, 2019 tarihinde eklendi.

Kıyafet ve Aksesuar Uyumu

Birçok insan günümüzde iyi bir görünüme sahip olmak istemektedirler. Özellikle kadınlar gerek iş hayatlarında gerekse sosyal hayatlarında hem modaya uygun hem de şık ve zarif bir görünüme kavuşarak ilgileri üzerine çekmeyi başarmaya çalışmaktadır. Bu şıklığın ve zarafetin sağlanması içinde hepimizin bildiği üzere aksesuarlar büyük bir paya sahiptir. Sizlere bu makalemizde kıyafet ve aksesuar uyumu nasıl olmalı sorusunu cevaplandırmaya çalışacağız.

Aksesuar Uyumu Nasıl Olmalıdır?

Şık giyinebilmek ve modaya uyum sağlamak günümüzde oldukça önemlidir. Kadın erkek fark etmeksizin şık ve zarif giyinebilmenin temel kurallarından birisi aksesuarları uygun bir biçimde kullanabilmektir. Günümüzde moda danışmanları ya da stilistler aracılığı ile aksesuarların uyumuna dair pek çok bilgi elde edilmesi mümkündür. Aksesuarlar günlük giyilen kıyafetlerde ve özel davetlerde şıklığınız için vazgeçilmez birer parçadırlar. Kadınlar aksesuarlarda genellikle küpe, kolye ve bileklik tercih ederken bu erkeklerde saat ve yüzük şeklinde görülebilmektedir. Aslında erkek kadın fark etmeksizin tüm aksesuarlar güzel bir görünüme sahip olmanın vazgeçilmez öğelerinden bir tanesidir.

Aksesuar Kullanımında Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Kıyafetleriniz ile aksesuarları kombin haline getirirken dikkat etmeniz gereken birkaç nokta bulunmaktadır. Bu kombinler de yapılan en büyük hatalardan birisi koyu renk kıyafetlerin üzerine yine koyu renk aksesuar ya da açık renk kıyafetlerin üstüne açık renk aksesuarlar tercih etmektir. Kadınlar genellikle kullanmış olduğu takı ve aksesuarlarda bu hatayı oldukça sıklıkla yapmaktadır.

Aksesuarınızın güzel olması her kıyafet ile uyumlu olacağı anlamı taşımamaktadır. Bu yüzden koyu renk tercih etmiş olduğunuz kıyafetlerinizde açık renk aksesuar kullanmayı ya da tam tersi açık renk kıyafetlerinizde koyu renk aksesuar kullanmayı alışkanlık haline getirmeniz ve güzel bir kombin oluşturmanız gerekmektedir. Aksesuarlar her ne kadar sizleri şık ve zarif bir görünüme kavuştursa da aksesuar seçiminizin de bu nokta da çok büyük bir önemi vardır.

Özellikle zayıf ve kısa boylu hanımların kolye seçimlerinde büyük boyutlardan uzak durması ve daha küçük zarif kolyelere yönelmesi gerekmektedir. Bunun yanı sıra aksesuarlarınızın sade olması sizlerin zarafeti açısından önemlidir. Aşırı desenlerde ve büyüklüklerde aksesuar tercih etmeniz bu kolye, küp ya da bileklik olsun hiç fark etmez sizlerin daha çok ilgiyi üstünüzde toplamanızı ve hatta gülünecek bir hal almanızı sağlamaktadır.

Belirtmiş olduğumuz özelliklerin yanı sıra en çok tercih edilen kuru kafa modeli gibi diğer etken ve aşırılıkları belli eden aksesuarlardan da uzak durulması gerekmektedir. Her zaman üzerinize uygun şık ve sade takılar tercih etmek sizlerin daha iyi bir görünüm kazanmanızı sağlayacaktır.