Tesettürlü Bir Bayan Spor Salonunda Ne Giymeli?

Genel kategorisine 27 Kasım, 2020 tarihinde eklendi.

Tesettürler çoğunlukla spor salonu için mütevazı egzersiz kıyafetleri bulmakta zorlanırlar. Özellikle karma bir spor salonuna gidecekseniz, Müslüman kadına spor yaparken mütevazı bir şekilde kapalı kalmasını sağlayacak uygun spor kıyafeti bulma konusunda özel bir meydan okuma sunar. Birçoğumuza spor salonuna gitmemek ve kendimize bakmamak için bir neden veriyor. Ancak İslam, erkekleri ve kadınları sağlıklı beslenerek ve egzersiz yaparak kendilerine bakmaya teşvik ediyor. Bu yüzden giysilerinizin sizi spor salonuna gitmekten alıkoymasına izin vermeyin. İşte spor salonu için tesettür spor giyim kıyafetlerini bulmak için bazı ipuçları.

Kumaşlara Dikkat Edin

Tesettür spor giyim satın alırken kumaşın türüne dikkat edin.% 100 Pamuk rahat ve nefes alabilir olabilir, ancak her zaman için en iyi kumaş değildir. Pamuk nemi emer ama sonra ıslak kalır ve size yapışır. Naylon, polyester veya spandeks gibi sentetik kumaşlar, spor salonu giyimi için daha iyi bir seçimdir. Pamuk tercih ediyorsanız, kıyafet karışık elyaf olduğu sürece, bir miktar pamuk ve çoğunluğu sentetik olduğu sürece, sorun olmayacaktır.

tesettür spor giyim

Kapüşonlu Kıyafetler Tercih Edin

Uzun kollu kapüşonlular arayın çünkü kafanıza bir alt başlık takabilir ve daha sonra size ekstra koruma sağlamak için kapüşonu başınıza koyabilirsiniz.

Spor İçin Eşofman

Spor salonu için bol paçalı pantolonlar yerine bol eşofman satın alın. Eşofman ile spor yapanlar, sınıfınızda belirli hareketleri yaptığınızda toplanmayacak, sizi kapalı ve mütevazı tutacaklardır.

Uzun Kollu Bir Üsttü Belinize Bağlayın

Size daha fazla koruma sağlamak ve sizi mütevazı tutmak için kalçanızın etrafına uzun kollu bir üst bağlamayı deneyin. Bu sadece sevimli görünmekle kalmaz, aynı zamanda belirli esneme hareketleri ve egzersizler yaparken alt ve kalçalarınızda ekstra koruma sağlar.

Başörtüsünü Doğru Seçin

Pamuklu mu likralı mı tercih ediyorsanız başörtüsü için kişisel bir tercihtir. İkisini de deneyin ve hangisiyle daha rahat olduğunuzu görün. Son zamanlarda Nike gibi markalar, üzerinize taktığınız tek parça bir başörtüsü olan bir antrenman başörtüsü ile çıktılar. Hafif kumaştan üretilmiştir.

Etiketler : , ,