Tesettürlü Bayanlar Nasıl Giyinmeli?

Eşarp kategorisine 30 Aralık, 2020 tarihinde eklendi.

Bu yazımızda sizlere farklı Tesettür stilleri ve Tesettür stillerini nasıl giyileceğine dair adım adım sizlere göstereceğiz. Mütevazı İslami kıyafet türlerinden biri olan Tesettür, bir kadının başını örter. Kadınlar, kendilerini kötü davranışlardan korumak ve dinlerine saygının sembolü olarak giyerler. Birçok kullanılabilen farklı Tesettür stilleri bulunmaktadır. Birçok insan bunu trend, mevsim ve eşleşen kıyafetlere göre giyer.

Basit Tesettür Tarzı Nasıl Giyilir?

Bu, aynı anda hem muhteşem hem de mütevazı görünmek için en kolay ve en basit başörtüsü tarzlarından biridir. Dikdörtgen bir fular alın, başınızın üzerine yerleştirin ve bir emniyet pimi kullanarak atkının her iki ucunu çenenin altına sabitleyin. Eşarbın bir ucunu diğer omzunuzun arkasına çevirin. Şimdi aynı ucu diğer omzuna getirin ve göğsünüzü örtmek için eşit bir şekilde yayın.

Pim Olmadan Tesettür Nasıl Giyilir?

Ofis veya derse geç mi kaldınız? İğneleri bulma vaktiniz yok mu? İşte hızlı bir çözüm. Uzun dikdörtgen bir fular alın ve başınızı onunla sarın. Eşarbın bir ucunu bir omzunun üzerinden atın ve artık hazırsınız.

Göğsü Kapsayan Tesettür Tarzı Nasıl Giyilir?

Enfes desenleri çok zekice gösteren bu güzel baskılı başörtüsünü spor yapmanın daha iyi bir yolu var mı? Eşarbı başınızın üzerine yerleştirdikten sonra iki eşit parçaya bölün. Bir tarafını göğsünüze yayın ve kalanını diğer tarafa bağlayarak muhteşem baskılarını sergileyin.

Aksesuarlı Tesettür Tarzı

Parıltılı ve ışıltılı süslemeler ekleyerek başörtüsü süsleyin. Herhangi bir sade başörtüsü harika görünmesini sağlayacak takılarınızı veya yüzüklerinizi kullanmayı deneyin. Başörtüsünü sevdiğin herhangi bir şekilde şekillendir. Başın üst kısmına taç gibi kolye gibi aksesuarlar ekleyin veya başörtüsünün gevşek bir köşesine tek taraflı başörtüsü tarzında bazı yüzükler veya bilezikler yerleştirin.

Tesettür stilleri

Yandan İğneli Tesettür Tarzı

Popüler tesettür tarzı, yandan iğneli tesettür stili, kolay tekniklerinden dolayı herkes tarafından sevilir. Eşarbınızı bir iğne ile başınızın etrafına sarın ve hazırsınız. Bir tarafı uzun tutun. Sadece 1-2 dakika sürmekle kalmaz, aynı zamanda gün boyunca bozulmadan kalır.

Tesettür Elbiseyle Nasıl Giyilir?

Sizi prenses gibi gösteren bir elbiseye sahip olduğunuzda, o zaman sadece herhangi bir başörtüsü stiline değil, görünümü tamamlamak için kraliyet tarzına ihtiyacınız var. Elbisenizle aynı renkte olan türban başörtüsü stilini tercih edin. Parıltılı bir taç görevi gören ayrıntılı bir kolye ile süsleyin.

Etiketler : , ,