Tesettür Spor Ceket Almadan Önce Dikkat Etmeniz Gerekenler

Ceket kategorisine 3 Aralık, 2020 tarihinde eklendi.

Spor kıyafetleriniz tüm antrenmanlarınızda size eşlik edecek ve onu giyerken son derece rahat olmalısınız. Ayrıca, ona yüzde 100 güvenmelisiniz, bu nedenle doğru kıyafetleri seçmek önemli bir adımdır. Bugün ağırlıklı olarak tesettür spor ceket üzerinde duruyoruz, farklı tasarım, renk ve uzunluklarda geliyorlar.

Elbette spor salonuna giyilmek veya içlerinde açık havada çalışmak için yapılmıştır. Ama onları giymenin şık bir yolunu hiç düşündünüz mü? Ya bugün spor kıyafetlerimiz gündüz görünümümüzde sizleri şık bir görünüm haline getirirse? Spor bir ceketi geniş paçalı pantolon ve topuklu ayakkabılar ile eşleştirmek veya ceketi kot pantolon ve spor ayakkabı üzerine giymek. Ya da daha iyisi, ceketi kalem jarse etek ve spor ayakkabılarla kombinleyebilirsiniz. Birçok seçenek mevcuttur.

Oldukça şık görünen ve spor dışında nasıl giyileceğine dair birçok fikir sunan bu spor ceketlere rastladık. Fermuarlı ve cepli farklı renklerde gelirler ve kıyafete çok fazla tanım ve stil katan kuşaklıdır. İnce bir pantolon ve çizme, spor ayakkabı ile giyebilir, açık veya kapalı olarak giyebilirsiniz. Birçok seçeneğiniz var. Aşağıda, tesettür spor ceket almadan önce bilmeniz gereken ipuçlarını sıraladık.

tesettür spor ceket

Spor Ceketin Kalıbı

Bir spor ceket bir takım elbise veya hatta bir blazer ceketten daha rahattır ve vücuda biraz daha bol olmalıdır. Altına katmanlı giysiler giyebilmek için yeterli alana sahip olması gerekir. Ancak uyum çok kişisel bir şeydir sonunda yapınıza uygun olanı seçin ve giyildiğinde doğru hissedin.

Spor Ceketin Kumaşı

Spor ceket kumaşları çeşitli gramaj ve dokumalarda yün ve pamuklardan yapılabilmektedir. Tipik olarak yazın pamuklu kumaşların, soğuk aylarda ise yünlerin kullanıldığını göreceğiz; sentetik elyaf içeriğinin% 50’den fazla olmadığı varsayılarak, harmanlanmış kumaşlar bütçeye sahip olanlar tarafından kullanılabilir.

Spor Ceketin Stili

Bir spor ceketin en sevilen yönü ve onu bir takım elbise ceketinden açıkça ayıran şey, çok çeşitli stil seçenekleridir. Bu stil seçeneklerinin çoğu, ceketin orijinal olarak nasıl giyildiği ve kullanıldığının geçmişine kadar izlenebilir; ilk olarak yüz yıl önce avcılık ve atıcılık sahalarında ortaya çıkan bu giyim, kolay erişilebilir yama cepleri ve aşınmayı önlemek için omuz ve dirseklerde deri yamalar ile tasarlanmıştır. Diğer stil seçenekleri arasında deri düğmeler ve harekette daha fazla esneklik sağlamak için arkada genişletilebilir kıvrımlara sahip spor ceketler sayılabilir.

Etiketler : , ,