Tesettür İş Kıyafetleri

Genel kategorisine 17 Ekim, 2020 tarihinde eklendi.

Yeni mezun olup iş görüşmesi yapan biri misiniz? Tebrikler! Ya da bir süre izin verdikten sonra işe geri dönen biri olabilirsiniz ve görüşmeniz sırasında ve her gün işte giyebileceğiniz resmi giyimdeki en son trendleri bilmeniz gerekebilir.

Neyse ki, tesettür iş kıyafetleri ve onu bir başörtüsü ile nasıl şekillendireceğimiz için bir yazı hazırladık. Genellikle, gösterişli kalem etekleri, blazerler ve takım elbiseleri şık bir görünüm elde etmenin yoludur. Öğrenmeniz gereken tek şey, tesettür iş kıyafetleri nasıl eşleştireceğinize dair bazı yönergelerdir.

Kalem Etek Görünümü

Bir kalem etek kesinlikle modadaki en zamansız silüetler arasında. Hemen hemen her figürde doğru kullanıldığında gurur verici bir görünüm verir. Gömlek veya kuşaklı bir ceket ile eşleştirebilirsiniz.

Siyah kalem etek bir gardırop elyafıdır ve kadınsı bir resmi görünüm elde etmek için eşleşen bir ceketten blazer’e kadar her şeyle giyilebilir. Benzer renkte bir üst ve alt seçin ve genel görünümünüzü tamamlamak için zıt bir başörtüsü seçin. Tamamen siyahı tercih ederken, çok rahatlatıcı ve resmi görünen ve ten renginize göre bir başörtüsü seçebilirsiniz. Ayrıca zarif bir üst ile eşleştirilmiş ekose etekleri veya siyah kalem etekle , beyaz bir gömlek de deneyebilirsiniz.

tesettür iş kıyafetleri

Blazer Görünümü

Blazer, resmi kıyafetler söz konusu olduğunda her zaman önemli bir parçadır. Bu giysinin en büyük avantajı, çeşitli şekillerde şekillendirilebilmesidir. Ve moda ile deney yapmaya gelince, sınır yoktur.

Baskılı bir üste gidebilir ve düz renkli bir blazer ve rahat bir kot pantolonla eşleştirebilirsiniz. Görünümü tamamlamak için şık bir çift topuklu ayakkabı ve ceketinize uygun bir başörtüsü ekleyin. Resmi tarzda bir saat takmayı asla unutmayın.

Resmi Takım Görünümü

Daha önce bir ofiste çalıştıysanız, bir şirket toplantısına katıldıysanız veya profesyonel bir görüşme yaptıysanız, resmi giyinmenin zorluğunu anlayacaksınız. Profesyonellik ve stil arasında mükemmel dengeyi kurmanın zor olduğu iş kıyafetleri her zamankinden daha kafa karıştırıcı.

Neyse ki, bir kadının aynı zamanda profesyonel, şık ve mütevazı görünmesini sağlayan akıllı takım elbise seçeneğimiz var. Hem modaya uygun hem de zarif olan tamamen gri, siyah veya mavi bir takım elbise tercih edebilirsiniz. Daha çağdaş bir şey seçebilir ve pastel pembe veya pastel yeşil gibi çok rahatlatıcı ve şık görünen pastel renkli bir takım elbise tercih edebilirsiniz. Altına beyaz bir gömlek giyin ve görünümü eşleşen veya çıplak bir başörtüsü ve iyi bir çift topuklu ayakkabı ile tamamlayın.

Etiketler : , ,