Tesettür Gözlük Seçimi

Aksesuar kategorisine 7 Ağustos, 2020 tarihinde eklendi.

Gözlükler, tesettür modasını yeni bir boyuta taşıyan modern modanın vazgeçilmez aksesuarlarından biridir. Ancak gözlükle başörtüsü takmak kolay bir kombinasyon değildir. Gözlüğünüzü taktığınızda kendinizi rahatsız hissedebilirsiniz. Başörtüsünüz gergin hissedebilir ve gözlükleriniz yanlış konumda kalabilir. Başınızı her çıkardığınızda başınızı hareket ettirir ve yeniden düzenlemeniz gerekir. Tesettürü gözlüklerle şekillendirmek için her zaman en iyi ve modern seçenekleri bulacaksınız. Şık görünmek istiyorsanız, başörtünüzle eşleşen gözlükleri dikkatlice seçmeyi unutmayın.

Gözlüklü Tesettür Tasarım Fikirleri

Tesettür gözlük seçimi bazen bazı kadınlar için biraz karmaşık olabilir. Gözlük ve başörtüsü ile çok olgun görünmekten endişeleniyorsanız veya hangi yöntemin belirli bir yüz tarzına veya başörtüsü tarzına uyacağından emin değilseniz? Seçtiğiniz başörtüsü tipi birçok faktöre bağlıdır, ancak en önemlisi kişisel tercihinizdir. Tesettür’ün her zaman rahat hissettiğiniz renklerini ve kumaşlarını seçin. Kararı etkileyebilecek diğer faktörler arasında durum, hava durumu veya giymeyi planladığınız kıyafetler bulunur. İşte gözlüklü bir başörtüsü tasarlamak için farklı fikirler. Gelin bu fikirlere tek tek göz atalım.

tesettür gözlük seçimi

Başörtüsü İle Eşleşen Güneş Gözlüğü

Güneş gözlüklerindeki son trendlerden biri de ayna camlı güneş gözlükleri. Pastel tesettür ve uyumlu rujla harika görünüyor. Mükemmel bir görünüm için tesettürünüzü güneş gözlükleriyle eşleştirin.

Renkli Çerçeveler

Renkli çerçeveli gözlükler aldıysanız, basit bir başörtüsü ile takmak isteyeceğiniz açıktır. Gözlüğünüzle aynı renkte bir başörtüsü tercih edin ve ardından muhteşem ve zarif bir görünüm için baskılı başörtüsü ile sarın. Baskılı çiçekler özellikle bahar için güzeldir.

Şık ve Sade Başörtüsü

Çok geç kaldıysanız ve farklı tesettür tarzlarını denemek için fazla vaktiniz yoksa bir dakika içinde elde edilebilecek bu sade ve şık görünümü tercih edebilirsiniz. Başörtüsünün yarısını başınızın etrafına sarın, takın, gözlüğünüzü takın ve ardından diğer yarısını başınızın üzerine sarın.

Bazı kadınlar gözlüklerini başörtüsü kıvrımlarının üzerine takmaktan hoşlanırken, bazı kadınlar başörtülerini gözlüklerin üzerine katlamayı veya örtmeyi tercih ediyor. Yüzünüzün şekline ve başörtüsü tarzınıza bağlı olarak, gözlüklü bir tesettürü şekillendirmenin farklı yollarını deneyebilirsiniz. Bu yüzden tesettür gözlük seçimi yaparaken korkmayın. Size neyin iyi görüneceğini asla bilemezsiniz.

Etiketler : , ,