Tesettür Giyim İpuçları

Aksesuar kategorisine 11 Ağustos, 2020 tarihinde eklendi.

Tesettür giymeye yeni başladıysanız veya başörtüsü tarzınız için başörtüsü modası ipuçları istiyorsanız, burada günlük stil çözümleriniz için çok yararlı olabilecek bazı başörtüsü ipuçları ve fikirler bulacaksınız.

Eminiz başörtüsü takma şeklinizde daha fazla çeşitlilik olmasını istersiniz, özellikle de her zamanki stiliniz bazen sıkıcı olabilir. Monotonluğu kırmak için tesettür giyim ipuçları sunmanın birçok yolu vardır.

Çok Fazla Doku Giymeyin

Fırfırlı üstler veya elbise giyiyorsanız, omuzlarınızda veya boynunuzda pileli türden başörtüsü yapmaktan kaçının. Genel görünümünüzün tamamlayıcısı değildir. Tesettür giyim ipuçları, kıyafetinizle zıt dokuya gitmektir. Kıyafetleriniz ne kadar güzelse tesettür tarzı ve modası o kadar basit olacaktır.

Çok Fazla Renkten Uzak Durun

Kıyafetinizin iki rengi varsa başörtüsü, kıyafetinizin ana rengine uygun olmalıdır. Aynı zamanda pembe üst ve pembe ayakkabı ile pembe tesettür de akıllıca bir seçenek değil. Renkler ve renk kombinasyonları hakkında biraz çalışın. Tesettür renk koordinasyonundan daha fazla bilgi edinin.

tesettür giyim ipuçları

Bir Odak Noktası Seçin

Giyinirken, kıyafetinizin odak noktalarından birini seçin. Örgülü tesettür tercih ederek tesettürünüzü odak noktası yapmak istiyorsanız, kıyafetiniz düz kesim pantolon ile sade düz tunik olmalıdır. Baskılı etek seçerseniz, şık düz renkli üst ve herhangi bir kıvrımını engelleyen düz şal başörtüsü ile eşleşir.

Gardırobunuzu Aksesuarlarla Güncelleyin

Başörtüsü iğneleri, broşlar, mücevherler, saatler, güneş gözlükleri, ayakkabılar ve çantalar gibi aksesuarlar, ustalıkla nasıl giyineceğinizi bildiğinizi ima etmenin zarif ve etkili yollarıdır.

Aksesuarlarınızı akıllıca seçin. Birkaç ilginç parça, stillerinize modaya uygun bir dokunuş katabilir ve yıllarca sürebilir. Bununla birlikte, aynı anda çok sayıda bilezik ve aksesuar bulunan parlak renkli başörtüsü, ışıltılı üstler giymemeye dikkat edin. Kıyafetinizde çok fazla farklı şeyden kaçının.

Yapışan Kumaşlardan Kaçının

Özellikle istemediğiniz bölgelerde vücuda tutunma eğilimi gösterdikleri için jarse veya spandeks karışımları gibi kumaşlardan uzak durun.

Etiketler : , ,