Tesettür Gelinlik İpuçları

Gelinlik kategorisine 16 Kasım, 2020 tarihinde eklendi.

Bu yıl evleniyor ve şık bir tesettür gelinlik mi arıyorsunuz? Müslümanların hayatında bir düğün kutsal bir olay olarak kabul edilir. İki kişi için yeni bir başlangıç. Bazı Müslümanlar, sadece çok yakın aile ve arkadaşlarla basit ve sakin bir düğün yapmaya karar verirler. Camide sadece nikah töreni yapıp sonra yemeğe gidebilir veya çok küçük bir parti verebilirler. Bazı çiftler dışarı çıkar ve birkaç etkinlik düzenler. Her şey kültürlere ve bireyin yaşam tarzına bağlıdır. İslam’ın bir düğünün nasıl kutlanacağına dair herhangi bir kısıtlaması yoktur, karı koca arasındaki yasal evlilik sözleşmesi olan nikah ve diğer birkaç dini gerekliliğin yanı sıra, nikah şahıslara, vasıtalara, kültürlere ve geleneklere göre kutlanabilir. İslami inançlara karşı gelmedikleri sürece.

Yani gelin ister sade bir düğün yapıyor, isterse daha abartılı olsun, Müslüman gelinliği gelinin seçeceği en önemli şeylerden biri olacaktır. Tesettür giyiyorsanız uygun bir gelinliğe ihtiyacınız var. Başörtüsü birçok Müslüman kadın için önemlidir ve tevazu ve zarafetin bir işaretidir. Tesettür gelin için Müslüman bir gelinlik seçerken göz önünde bulundurmanız gereken birkaç ipucu aşağıdaki gibidir.

tesettür gelinlik ipuçları

  • Elbisenin rengi. Bu, geldiğiniz kültüre veya geçmişe bağlı olabilir. Tüm gelinler beyaz giymez. Kısıtlama yoksa, renginize uygun bir renk seçin, örneğin parlak beyaza uymuyorsanız, kırık beyaz veya fildişi seçin.
  • Elbisenin kesimini düşünün. Farklı stilleri deneyin ve vücut şeklinize uygun olanı seçin. Gelinliğiniz için alışverişe çıktığınızda acele etmeyin, farklı tarzlar deneyin, karar vermenize yardımcı olacak çok yakın bir akraba veya arkadaş alın.
  • Kumaşı düşünün. Bu, evleneceğiniz mevsime bağlı olabilir. Tesettür gelinlik için kullanılan şifon, file ve ipek gibi kumaşları deneyin. Kadife gelinliklerde de son zamanlarda çok kullanılıyor.
  • Nakış, payetler ve dantel gibi elbiseye gidecek tasarımı ve dekoratif unsurları düşünün. Her şey, geleneksel mi yoksa modern bir tasarım mı yoksa basit ve zarif bir şey mi tercih ettiğinize bağlı olacaktır. Alışverişe başlamadan önce ne istediğinize dair bir fikir edinmek için dergilere ve internete göz atın, ardından dergilerden ekran görüntüleri veya kupürler alın ve kendi kişisel ruh hali panonuzu oluşturun.
  • Başörtüsünün tarzını ve kumaşını düşünün. Çoğu zaman özel dikim bir gelinlik yaptırıyorsanız, seçeceğiniz bir kumaşla eşleşen bir başörtüsü yapmalarını isteyebilirsiniz.
  • Gelinlikle birlikte giyeceğiniz takıları da düşünmeyi unutmayın. Elbiseyi tamamlayacak bir şey giyin.

Etiketler : , ,