Tesettür Abaya Modelleri İle Sizde Kendi Kombininizi Oluşturun !

Genel kategorisine 19 Mart, 2019 tarihinde eklendi.

Tesettür giyimde son dönemlerde kaftanlara olan ilginin giderek arttığı bir gerçektir. Daha çok özel günlerde, nişan, kına gibi anlam ifade eden günlerde kullanılan kaftanların görsel açıdan ne kadar şaşalı olduğunu hepimiz bilmekteyiz. Son dönemde ise abaya kaftan modelleri bir hayli popüler ürünler arasında yerini almaktadır. Aslında birbirinin üstüne çekmiş kumaş parçalarından oluşan ve Arap ülkelerine özgü bir kıyafet türü olan abaya kaftanda uygulandığında da tahminlerin çok ötesinde bir şıklık elde edilmişe benziyor. Kaliteli markalar tarafından üretilen modeller de tatmin seviyesinin daha da fazla olduğunu söylemek mümkün olabiliyor.

Açık Renk Tesettür Abaya Kaftan Modelleri

Açık Renk Tesettür Abaya Kaftan Modelleri

Tesettür abaya kaftan modelleri hemen hepsi kaftan olması sebebiyle şaşalı ve gösterişli bir görünüme sahiptir. Bu gösterişin elde edilebilmesi için ise ilk seçenek her zaman için dantel işlemelerdir. Özellikle kaftanın ortasına odaklanılarak yerleştirilen işlemeler kaftanı boydan boya süslediğinde çok iyi bir görüntü elde edilebilir. Bu modellerde ağırlıklı olarak kaftanın genelinde siyah, lacivert gibi koyu tonlar tercih edilerek üstüne işlenecek olarak desenlerin altın sarısı gibi kendini belli edecek renklerde olmasına özen gösterilmelidir.

Tesettür abaya kaftan modelleri arasında taş süslemeli modellerin de popüler olduğunu söylemek mümkündür. Taş süslemeleri sayesinde parıl parıl bir görüntünün ortaya çıktığı modeller bayanlardan tam not almayı başarmış durumdadır.

Tesettür giyim alanında bayanların farklı alternatiflere sahip olması onlar açısından son derece önemlidir. Böylelikle herkesin kendi zevkleri dahilinde tercihte bulunma imkanları olacak ve bayanların sevdikleri ya da istedikleri tarzda giyinme imkanları olacaktır. Tesettür giyim alanında sürekli olarak farklı tarzlara yönelmeye başlanılmış olması bayanların alternatif ürünlere olan ihtiyacını da arttırmaktadır.

Eğer sizlerde sokak modasında sıklıkla gördüğümüz tesettür giyim ürünlerinden sıkılmış iseniz ya da bu ürünlerin İslami şartlara uygunluğu noktasında şüpheye düşüyorsanız sizler için farklı bir üründen söz edebiliriz. Özellikle Arap ülkelerinde sıklıkla karşımıza çıkan abaya modelleri ülkemizde de yavaştan popüler olmaya başlamış durumda.

Tesettür abaya modelleri ile ilgili en kısa tanım siyah çarşafların daha süslü halidir denilebilir. Görüntü itibariyle çarşafa fazlasıyla benzeyen bu ürünlerin görsel açıdan taş ya da boncuk gibi süslemeleri olması onu çarşaftan ayıran temel özelliktir. Bayanların İslami şartlara uygun giyinme isteğinin en güzel şekilde karşılık bulacağı ürün olarak kabul edilen abayalar sayesinde hem şık bir görüntüye hem de istediğiniz tarzda bir ürüne sahip olabileceksiniz.

Tesettür abaya modelleri içerisinde ilk olarak dikkat çeken modeller ön kısmında taş süslemelerin bulunduğu abayalar olacaktır. Görselliğin net bir şekilde öne çıkartıldığı taş süslemeler ile şık ve zarif bir görüntü elde edilmesi mümkündür.

2019 Abaya Modelleri

Bahar aylarının gelmesi ile birlikte birçok kadın kendisini giyim sektörüne vermiş durumdadır. Modayı yakından takip eden birçok kişi 2019 modası ile birlikte bahar ve yaz konseptini merak etmektedir. Ünlü moda tasarımcıları tarafından piyasaya sunuluna birçok ürün moda severlerin beğenisine sunulmuştur. Giyim sektörü de bu modellerden ilham alarak birçok yeni ürün çıkartmış ve satışa hazırlamıştır. Tesettürlü hanımların da büyük bir merak içerisinde beklemiş olduğu abaya modelleri tüm şıklığı ve sadeliği ile birlikte tanıtılmıştır. Sizlere bu yazımızda 2019 Abaya Modelleri konusundan bahsedeceğiz.

Abaya Nedir?

Abaya, çoğunlukla siyah ve koyu renkli, bol, omuzlardan ayak bileklerine dek uzanan daha çok İran, Mısır ve Sudan gibi Müslüman ülkeler tarafından tercih edilen kaftan ya da çarşaf benzeri kadın giysisine denilmektedir.

Abaya genellikle Orta Doğu ülkeleri tarafından üretilen ipek ve krep kumaşlara sahip olan dış giyim ürünlerinden bir tanesidir. Abaya aslında kültür modasının bir parçasıdır. Orta Doğu da kadınların vazgeçilmez parçası arasında yer ala abaya aynı zamanda Müslüman ülkeler tarafından da oldukça çok rağbet görmektedir.

Genellikle koyu renklerin yer aldığı abaya modellerinde aynı zamanda toprak renkleri de çoğunlukla görülebilmektedir. Bunun en büyük sebepleri arasında ise üretilen ülkelerin kültürü ve coğrafyası gelmektedir.

Ayrıca abaya üzerinde işlemeler yapılarak elbiseye zengin bir sitil verilmeye çalışılmaktadır. Abayalar özellikle düğün, nişan, toplantı ve diğer özel davetlerde tesettürlü hanımların en çok tercih etmiş olduğu kıyafetler arasında yer almaktadır. 2019 yılı modası ile birlikte oldukça narin ve şık bir görünüme sahip olan abayalar birçok moda sever tarafından takdir edilmiş ve beğenilmiştir.

Şık Tesettür Abaya Kaftan Modelleri

Şık Tesettür Abaya Kaftan Modelleri

 

2019 En Beğenilen Abaya Modelleri

2019 yılı abaya trendleri arasında yer alan birçok model tesettürlü hanımların oldukça ilgisini çekmiş durumdadır. 2019 yılı modasında sade ve şık bir görünüm kazanan abayalar, aynı zamanda içermiş oldukları nakış ve taçlandırmalar ile birlikte zarif bir görünüm kazanmıştır.

Bu güzel abayaları sizlerde düğün, nişan, toplantı ve etkinlikler gibi özel günlerde gönül rahatlığıyla tercih edebilirsiniz. Bunun yanı sıra kombininiz de aksesuarların önemli olduğunu unutmamalısınız. Sizler için 2019 Yılı Abaya Modellerini listeledik;

İşte 2019 Abaya Modelleri;

Yeni Sezon Tesettür Abaya Kaftan Modelleri

Yeni Sezon Tesettür Abaya Kaftan Modelleri

  • Desenli Abaya Modelleri: Sade bir görünüme sahip olan abayaların yerine tasarlanan desenli abayalar birçok tesettürlü hanım tarafından ilgi ile karşılanmıştır. Genellikle elbiseye orantılı bir şekilde kullanılan desenler abayalara hem şık bir görünüm kazandırmış hem de zarif bir görüntü kazanmasını sağlamıştır. Çeşitli renklerin kullanıldığı desenler aynı zamanda aksesuar kombinine elverişli bir hale gelmesini sağlamıştır. Bahar aylarına şıklık katacak bu abaya modelini birçok tesettür mağazası üzerinden alabilmeniz mümkündür.
  • Mevsimlik Abaya Modelleri: Ünlü tasarımcılar tarafından beğeniye sunulan 2019 yılı abaya modeller hem bahar, hem yaz, hem de sonbahar mevsimleri ile birlikte oldukça zarif bir görünüm kazanmıştır. Ayrıca belirmeliyiz ki kumaşın kalınlığı da mevsimsel olarak değişiklik göstermektedir. Bunların yanı sıra renk tonları bahar ve yaz aylarında biraz daha canlı iken sonbahar mevsiminde daha koyu bir renk almıştır.
  • İnci Detaylı Abaya Modelleri: Birçok işletme tarafından üretilen abayalar ipek kumaşlar ile birlikte birçok tesettürlü hanımın ilgi odağı haline gelmiştir. Bunun yanı sıra abayalar üzerine kondurulan inci detayları sade bir görünümü olan abayaların daha şık hale gelmesine olanak sağlamıştır. Gerek kol düğmeleri gerekse elbise üstüne işlenen inci detaylar birçok tesettürlü hanım tarafından beğenilmekte ve tercih edilmektedir.
İşlemeli Tesettür Abaya Kaftan Modelleri

İşlemeli Tesettür Abaya Kaftan Modelleri ile sizlerde özel günleriniz için şık kombinler oluşturabilirsiniz.Bu şık kaftan modeli altına topuklu ayakkabı tercih edebilirsiniz.

  • Dantel Detaylı Abaya Modelleri: Abaya elbiseleri genellikle sade görünümü ile bilinse de 2019 yılı modasında kol ve etek filelerinde yer alan dantel detayı ile birlikte oldukça zarif ve şık bir görünüme kavuşmuştur. Tesettürlü hanımların vazgeçilmezleri arasında yerini alan abayalar bu detayla birlikte oldukça güzel bir görünüm kazanmıştır. Birçok giyim firması da dantel detaylı abayaların üretimine ve sarışına başlamış durumdadır.
  • Çift Renkli Abaya Modelleri: Abayalar bilindiği üzere genellikle tek renk üzerinde üretilerek satışa sunulmaktadır. Son dönemlerde ise koyu renklerde yer alan çift renk abayalar oldukça ilgi görmüştür. Tesettürlü hanımların talepleri üzerine tasarlanan yeni abaya modelleri arasında en beğenilenlerden bir tanesi de çift renkli abaya modelleri olmuştur. Genellikle kahve ve lacivert renginin kombinleşmiş olduğu bu abaya modeli birçok tesettürlü hanım tarafından takdir toplamıştır.
Mavi Tesettür Abaya Kaftan Modelleri

Özellikle kına,nişan gibi özel günler için Mavi Tesettür Abaya Kaftan Modelleri şık kombin tasarlayabilirsiniz.Bu su mavisi kaftan modeli üzerine taşlı aksesuarlar ile kombininizi tamamlayabilirsiniz.

  • Taş Detaylı Abaya Modelleri: Taş detayları her elsiye yakıştığı gibi abaya modellerinde de oldukça hoş bir görünüm kazanmıştır. 2019 yılı modasının açıklanması ile birlikte taş detaylı elbiselerde oldukça dikkat çekici bir hal kazanmıştır. Abaya modellerin üstünde yer alan taş detayları ise sadeliğin yanında oldukça şık bir görüntü kazanmasını da sağlamıştır. Birçok tesettürlü hanım tarafından beğenilen taş detaylı elbiseler de giyim sektörünün oldukça dikkatini çekmiş ve üretimlerini bu yönde hızlandırmışlardır.
  • Çiçek Detaylı Abaya Modelleri: En çok tercih edilen abaya modelleri arasında yer alan çiçek detaylı abaya modelleri birçok tesettürlü hanım tarafından takdir toplamış durumdadır. Genellikle bilek ve bel kısımlarında bulunan çiçek detayları abayaların sade görüntüsüne hoş bir eda bırakabilmeyi başarmıştır. 2019 yılı abaya modelleri arasında yer alan çiçek detaylı abayalar birçok tesettürlü hanım tarafından tercih edilmektedir.
  • Düğmeli Abaya Modelleri: Abayaların düze ve sade görüntüsünün yanı sıra düğmeli abaya modelleri de giyim firmalarında yerini almıştır. Son dönemlerde oldukça çok satılan düğmeli abaya modelleri 2019 yılının tüm detayları ile birlikte oldukça şık ve güzel bir görünüm kazanmayı başarmıştır. Ayrıca düğmeli abaya modelleri genç yaştaki tesettürlü hanımların en çok tercih etmiş olduğu abaya modeli arasında yer almaktadır.
Tesettür Abaya Modelleri

Tesettür Abaya Modelleri

  • Fırfır Detaylı Abaya Modelleri: Abaya modellerine hareket veren en önemli detaylardan bir tanesi de fırfır detaylı modellerdir. Genellikle bilek kısımlarında ve abayanın altında bulunan fırfır detayları tesettürlü hanımlar tarafından oldukça beğenilmiştir. 2019 modasında yer alan fırfır detaylı tesettür kıyafetleri bahar ve yaz aylarında en çok tercih edilen abaya modelleri arasında yerini kesinlikle alacaktır.
  • Sade Abaya Modelleri: Günümüzde en çok kullanılan ve tercih edilen abaya modellerinden birisi de sade abaya modelleridir. Genellikle siyah, lacivert ve toprak tonlarının tercih edildiği sade abaya modellerinde 2019 modası itibariyle koyu mor ve yeşil renkleri de oldukça çok tercih edilmektedir. Bunu hesap eden birçok giyim firması da üretimlerini bu renkler yönünde arttırtmaya başlamıştır.

2019 Abiye Modası Değerlendirmesi

2019 yılına büyük bir hareketlilikle başlayan modacılar abaya modelleri üzerinde de büyük bir çalışma gerçekleştirmiştir. Bu çalışmaların meyvesini ise moda severlerin beğenilerini sunmuş olduğu tepki ile almışlardır.

2019 yılı abaya modasında genellikle siyah, lacivert ve toprak tonlarının tercih edildiğini görmekteyiz. Modacılar abayanın bu renklerini aynı zamanda taş, fırfır ve çiçek desenleri ile birlikte süsleyerek severlerin beğenisine sunmuştur. Tesettürlü hanımlar tarafından oldukça beğenilen abaya modelleri oldukça şık ve hoş bir görünüm kazanmıştır. Bakıldığında 2019 yılı abaya modellerinde büyük bir başarının elde edilmiş olduğu aşikârdır.