Tesettür Abaya Giyim Tarzı

Ferace kategorisine 13 Eylül, 2020 tarihinde eklendi.

Bu modern moda ve renk dünyasında abayalar zarafetin ve tarzın sembolüdür. Abaya, bir kadını baştan ayağa bol dökümlü bir giysi içinde saran bir giysidir. İslam dini kadınları çoğunlukla tesettür abaya giyim tercih ederler. Müslüman kadınlar, inançlarını takip etmelerine ve aynı zamanda mütevazı görünmelerine yardımcı olduğu için abaya giymeyi sever. İşte tesettür abaya giyim tarzı;

Kelebek Abaya

Kelebek abayalar isminden de anlaşılacağı gibi kelebek görünümünde olacak şekilde tasarlanmıştır. Kolları ayrı olmak yerine, daha kadınsı ve rahat bir etki sağlamak için abayanın kumaşına tutturulmuştur.

Spor Ayakkabısı İle Abaya

Abaya’nızı şekillendirmenin bir başka harika yolu da spor ayakkabılarla giymektir. Önde gelen birçok Müslüman modacı bu görünümü yarattı ve hayranlık uyandıran göründüğünü söyleyemeyiz! Bu görünümü, en sevdiğiniz spor ayakkabısı veya koşu ayakkabısı ile eşleştirirken sahip olduğunuz herhangi bir Abaya ile oluşturabilirsiniz. Spor, sağlık ve zindelik alanlarıyla ilgilenen Müslüman kadınların bu görünümü daha sık oluşturduğu görülmüştür.

tesettür abaya giyim

Denim Abaya

Denim hiçbir zaman trendin dışına çıkmadı denim abayalar da trendliğinden dolayı kadınlar tarafından seviliyor. Bu abayaların genellikle önden aşağıya doğru uzanan düğmeleri vardır ve koyu mavi veya açık mavi denim malzemelerden yapılır. Onları uyumlu bir siyah veya beyaz başörtüsü ile şekillendirebilirsiniz ve gitmeniz iyi olur!

Önden Düğümlü Kaftan Abaya

En popüler abaya tasarımı ön düğümlü kaftan abaya tarzıdır. Çoğunlukla kaftanlar, manşet ve bordürlerin yanı sıra güzel işlemelerle süslenmiştir. Kaftan abaya stili çift gömlekle tasarlanmıştır. Kaftanın yaka kısmı v şeklinde mevcuttur ve kadınlar arasında yaygındır. Şimdi soru şu ki, bu güzel kaftan abayayı nerede giymelisiniz? Bu tarz çarşafları parti kıyafeti veya resmi kıyafet olarak giyebilirsiniz.

Açık Kollu Abaya Katmanlı Stil

Popüler bir tasarım abayadır, açık veya bol kollu katmanlı bir stildir. Etkileyici ve zarif bir görünüme sahip olmak istiyorsanız bu tarz abayayı güzel bir başörtüsü ile giymelisiniz. Bu tasarımda kesim, benzersiz bir katmanlı desende yapılır. Bu desenin dışında, bol kollar siyah ve gümüş payetler ve güzel ipliklerle süslenmiştir.

 

Etiketler : , ,