Müslüman Gelinler İçin Gelin Başörtüsü Stilleri

Gelinlik kategorisine 7 Aralık, 2020 tarihinde eklendi.

Düğün, bir kadının hayatındaki en önemli günlerden biridir. Bir başörtüsü biçimlendirmek çok kolaydır ve çevrimiçi olarak mükemmel başörtüsü nasıl giyileceğine dair öğreticiler içeren birçok video vardır. Büyük gününüzde bir gelin adayı iseniz, gelin elbisenizle eşleştirmek için size mükemmel renk kombinasyonları ve tasarımları sunuyoruz. İşte Müslüman gelinler için başörtüsü stilleri. Ancak oraya öncesinde, işte bazı gelin başörtüsü şekillendirme ipuçları.

  • Çok fazla farklı rengi birleştirmeyin. Elbiseniz ve aksesuarlarınız farklı tonlarda ise, başörtüsü rengini kıyafetinizden en az biriyle eşleştirin, böylece kıyafetiniz uyumsuz görünmez.
  • Görünümünüzü geliştirmek için baş takı aksesuarlarını kullanın.
  • Yiyecek dökülmesi veya lekesi gibi herhangi bir aksilik olması durumunda yanınızda her zaman ekstra bir başörtüsü bulundurun.

Düğününüzde Başörtüsü Nasıl Giyilir?

Kırmızı Gelin Kıyafeti

Bir kişinin düğün gününde en çok arzu edilen elbiselerinden biri olan kırmızı, beyaz rengiyle eşleştirilmiş bir aşk sembolü olduğu kadar düğünlerin gölgesi olarak kabul edilir. Söylemeye gerek yok, bu iki güçlü gölgenin kombinasyonu tek kelimeyle çekici. Tamamen işlemeli kırmızı gelinlik ile açık renkli gelin başörtüsü, gelinin muhteşem görünmesini sağlar.

Tesettür Rengi Elbise İle Kontrast

Yakasında minimal işlemeli farklı renk tesettürlü parlak renkler sade, sevimli ve şık görünüyor. Tesettürü elbisenizin eteğindeki dantelin gölgesiyle veya gelin elbisenizin işlemesinin rengi ile eşleştirin. Boyundaki ağır işlemeler, başörtüsü takmak neredeyse imkansız olduğundan, boyun askısına harika bir alternatif oluşturuyor.

müslüman gelinlik modelleri

Tamamen Beyaz Gelinlik

Pek çok gelin düğünlerinde ve partilerinde sade olmayı sever. Sade kıyafetinize sahip baskılı bir tesettür ve payet büyük gününüzde parlamanızı sağlar. Bu kıyafet, elbisenizin arkasındaki uzun kuyruk konusunda endişelenmenize gerek kalmadan etrafta dans etmenize izin verdiği için bir resepsiyon veya düğün sonrası partisi için en uygun olanıdır.

İncilerde Mükemmel

En iyi gelin başörtüsü tarzlarından biri, inci boncuklu gelin kıyafeti ile kombine edilen bu inci gömülü başörtüsüdür. Gelinler genellikle düğün günlerinde beyaz giyerler. Bu inci gömülü gelin kıyafeti ile uyumlu başörtüsü kesinlikle bir mükemmel olacaktır.

Etiketler : , ,