Mezuniyet Tesettür Elbise İpuçları

Tesettür Elbiseler kategorisine 14 Eylül, 2020 tarihinde eklendi.

Mezuniyet, insanın hayatının en büyük günlerinden biridir ve mezuniyet günü kıyafeti içinde şık görünmenin yanı sıra birçok plan yapar. Mezuniyet tesettür elbise bir hayal olsa da, o özel günde ne giyiyorsanız onu bir şekilde gizler. İşte mezuniyet tesettür elbise ipuçları;

Başörtüsü ile Mezuniyet Günü Kıyafeti İçin Temel İpuçları

Maksi elbise seçiyorsanız, elbisenizin etrafına bir kemerle veya üstünüzü eteğinize sokarak elbisenizin altında bir bel oluşturduğunuzdan emin olun.

Renk Seçimi: Herhangi bir renk elbise veya uzun üst giyebilirsiniz. Kıyafetinizin diğer parçalarını nötr tutun, böylece şık ve profesyonel kalabilirsiniz.

Ayakkabı: Ayakkabılar, sahne boyunca yürürken insanların kıyafetinizden görebilecekleri tek şeylerden biridir. Üzerinde oyalanmadan veya garip sesler çıkarmadan gerçekten yürüyebileceğiniz topuklu ayakkabılar giydiğinizden emin olun.

Aksesuarlar: Asgari miktarda takı ve aksesuar bulundurun.

Etek Elbise

Dökümlü mezuniyet elbisesinin altına etek giyilemeyeceği konusunda bir yanlış anlama var. Yaz aylarında maksi etek veya elbise daha iyi bir seçenek olabilir. Bunların havadar tasarımları, töreninizin yapılabileceği sıcak yaz günleri için mükemmeldir. Hafif ve hareket sağlayan malzemeler seçin, çünkü ağır naylon elbiseniz muhtemelen çok fazla nefes alma kabiliyeti sağlamayacaktır.

Kot ve Tesettür

Alt kısımlar için ise skinny veya bol pantolon giyilmesi önerilir. Cüppe zaten çok fazla kumaş ve elbiseyi daha karmaşık hale getirir. Bu nedenle olabildiğince az kumaşla hafif giyin.

tesettür mezuniyet elbisesi

İpek Tesettür Şık Elbise

Çok fazla katman giymeyin. Üstünüz için tam kollu bir bluz, gömlek veya elbise alın. İçeride olsa bile bu cüppelerde oldukça ısınabilir.

Kısa Elbise

Mezuniyet kıyafeti için kısa elbise ve bol pantolon en iyi seçenektir. Bir mezuniyet cüppesi, ortasına ekstra hacim katacak ve takımınızı şık tutarak, gerçekte olduğunuzdan daha büyük görünmekten kaçınacaksınız.

Tesettürlü Sade Ama Şık Elbise

Mezuniyet günü kıyafeti söz konusu olduğunda sınıf ve şıklığı korumak çok da zor değil. Aksesuarları minimumda tutun ve görünümünüzü daha da güzelleştirin. Bir çanta harika olabilir.

Etiketler : , ,