Klasik Abaya Modelleri 2020

Günlük Giyim kategorisine 14 Ağustos, 2020 tarihinde eklendi.

Klasik abaya modelleri 2020, her Müslüman için sahip olunması gereken basit bir kıyafettir. Genellikle abaya, emziren anneleri barındırmak için bazen bir fermuar açıklığı içeren yuvarlak bir boyun ile sade bir şekilde tasarlanmıştır. Aynı zamanda rahatlık için düz kollu ve yan yarık ceplere sahiptir. Bu tür kıyafetleri mağazalarda veya online sitelerde kolayca bulabilirsiniz. Materyal, hafif ve nefes alabilen renkli tonlarda yapılmıştır, bu da onu her mevsim, özellikle sıcak havalarda mükemmel kılar.

Abaya, günümüzde çoğumuz tarafından giyilen, esasen bornoz benzeri bir elbise. Her yaştan bazı insanlar için gardırop temel öğelerinden biridir. Abaya genellikle Arap kıyafeti, Orta Doğu kıyafeti veya İslami kıyafet olarak kabul edilir. Birleşik Arap Emirlikleri veya Suudi Arabistan gibi Arap Yarımadası’ndaki bazı ülkeler için geleneksel bir kostümdür. Geleneksel abaya siyahtır ve tüm vücudu kaplar. Bugün, bölgeden bölgeye, ayrıntılı işlemeli siyah abayadan veya üzerinde farklı sanat eserleri bulunan parlak renkli abayaya kadar birçok stil var. İşte klasik abaya modelleri 2020;

Yandan Bağlamalı Abaya

Zarif bir sarmal görünüm için sağ kalçada cırt cırtlı ve sol kalçada iki püskül bağı ile tasarlanan yandan bağlamalı abaya bulabilirsiniz. Bu abaya genellikle yumuşak, kırışıklığa dayanıklı kumaşlardan yapılır. Bu tipin avantajı, açık stilin onu göğüs ve kalça ölçüsünde esnek hale getirmesi ve diğer giysilerle katmanlama için harika olmasıdır.

klasik abaya modelleri 2020

Omuz Kapalı Abaya

Ayrıca, boynun etrafında, kollarda ve giysinin ön tarafında genellikle muhteşem detaylara sahip omuz kapalı abaya da vardır. Kumaş, boynun her iki yanında birer tane ve ön tarafta iki veya daha fazla ek cırt cırtlı olmak üzere cırt cırtlı kapamalarla birlikte kalır. Bu açık abaya tarzı, hamile veya emziren anneler için bir üst giysi olarak mükemmel.

Kapüşonlu Abaya

Kollarında genellikle püsküllü özel tasarım klasik abayalar ve kapüşonlu, düz kollu ve çarşafın her iki yanında yırtmaçlı cepli, hem pratik hem de rahat kullanım sağlayan kapüşonlu abaya düşünebilirsiniz.

Etiketler : , ,