Kışlık Tesettür Giyim İpuçları

Eşarp kategorisine 29 Ağustos, 2020 tarihinde eklendi.

Kışlık tesettür giyim genellikle kışın giymek zorunda kaldıkları katman miktarı karşısında bunalmış hissederler. Büyük kazaklar, paltolar ve eşarplarla rahatlamak ve sıcak hissetmek, özellikle başörtüsü taktığınızda çok ağır bir görünüm olabilir.

Gerçek şu ki, bu sorundan dolayı sıcakladığınızda, gerçekten sevdiğiniz o büyük ceketi taviz vermek zorunda değilsiniz, her şey denge ve kıyafetinizle nasıl saracağınız ile ilgilidir. Giysileri katlamak, hangi malzemelerin kullanılacağını bilmek bir sanat var. Hacimsiz sıcaklık ve görünümünüzün ağırlığını, özellikle başörtüsü modasında nasıl dengeleyebileceğinizi verir. İşte başörtüsü ile hacimli görünümü nasıl en aza indirebileceğiniz ve elbiseleri nasıl kullanabileceği ile ilgili ipuçlarını aktaracağız. İşte kışlık tesettür giyim ipuçları;

kışlık tesettür giyim

  • Büyük kabarık bir ceket giyecekseniz, altına daha ince katmanlar giyin. Soğuktan endişeleniyorsanız, ince kaşmir kazak veya yün gibi eşyalar seçin ve sizi daha da sıcak tutmak için termal bir iç çamaşırı veya üst giyin.
  • Büyük kabarık kazaklar, balıkçı yakaları veya ceketlerle hangi başörtüsü giyeceğinizi aklınızdan çıkarmamalısınız. Daha ince bir malzeme seçtiğinizden emin olun, böylece haçimliliği azaltmak için elbisenizin altına sığdırabilirsiniz.
  • Bir fular takmak istiyorsan, onu tercihen giysinin içine sıkıştırılmış veya arkaya atılmış ince bir kumaştan yapılmış bir fularla dengelediğinden emin ol.
  • Kürk veya çok dokulu bir şey giymek istiyorsanız, gerçekten ince bir malzeme ile nötr, desensiz bir fular seçerek üstte görünümünüzün ağırlığını ve genişliğini azaltın ve rengini, altına giydiğiniz üst ile eşleştirin.
  • Uzun paltoyu seviyorsanız veya birçok şeyi kombinlemek istiyorsanız, pantolonunuzun daha ince ve katmanların ince olduğundan emin olun.
  • Desenleri ve aksesuarları seviyorsanız ancak kışın çok fazla görünüyorsa, tesettürü daha sıkı yumuşak ipek bir fular takarak bir denge bulabilirsiniz.

 

Etiketler : , ,