Jarse Kumaş Mı Yoksa Şifon Kumaş Mı?

Eşarp kategorisine 26 Aralık, 2020 tarihinde eklendi.

Bu yazıda en sık kullanılan iki malzeme olan jarse ve şifondan bahsedeceğiz. Ayrıca hangisinin daha iyi olduğunu okuyun. İnternetten başörtüsü satın alırken, birçok kişi kumaşın kalitesini veya yapısını belirleyemedikleri için şüpheci hissediyor. Kargaşayı anlıyoruz ve bu nedenle bir perakende mağazasında alışveriş yaparken hissettiğiniz kadar rahat ve güvende hissetmenizi istiyoruz. Alışveriş yaparken, en popüler ve en yaygın iki malzemeyi tanımanıza yardımcı olmak için buradayız: jarse ve şifon. Birbirlerinden farklı olarak pek çok faydası vardır.

Jarse Başörtüsü

Jarse başörtüleri, çok sayıda kullanım için en iyi olan çok yönlü bir üründür. Jarse başörtüsü satın almanın bazı faydalarına bir göz atın.

  • Gerdirilebilir Kumaş – Jarse kumaşı, doğal gerdirebilir ile bilinir. Bu, onu birden fazla kullanıma hizmet eden bir fular arayanlar için mükemmel kılar. Gerdirebilir, doğal şeklini tutmaya ve korumaya yardımcı olur, ancak aynı zamanda farklı stilleri denemeye de hizmet eder.
  • Nefes Alabilir Kumaş – Orta ağırlıkta bir kumaş olmasına rağmen, jarse nefes alabilen bir kumaştır ve bu nedenle rahatlık sağlar.
  • Çok Yönlü bir Kumaştır – Jarse başörtüsü sahibi olmanın bir diğer avantajı da birden fazla amaca hizmet etmesidir.
  • Çengelli iğneye gerek yok – Son olarak Jarse tesettür, iğne gerektirmez. Yerinde kalır ve herhangi bir stil veya tasarımdan bağımsız olarak kendi başına harika görünecektir. Günlük iğne kullanmaktan nefret ediyorsanız, jarse başörtüsü harika bir üründür.

jarse başörtüsü

Şifon Başörtüsü

Şık bir his veren fantastik bir kumaş olan şifon başörtüsü, göz önünde bulundurulması gereken bazı büyük avantajlar sunuyor ve bu da onu özel günler için rahat bir şey arayanlar için pratik bir malzeme haline getiriyor.

  • Özel davetler için uygundur – Her gün şifon başörtüsü takılabilse de çoğunlukla düğün gibi özel günler için ayrılmıştır. Kıyafetinizin parlamasını sağlayacak ve alçakgönüllülüğü korurken sizi kalabalıktan ayıracaklar.
  • Eşarp altı ile eşleştirin – Şifon atkılar doğası gereği ekstra akıcıdır. Ayrıca parlak bir his katarlar ve eşleşen renkteki bir alt çizgi ile eşleştirilebilirler. Zıt renkler isteyenler için görünümünüzü tamamlayacak farklı renk tonlarını deneyin.
  • Manyetik veya tasarımcı iğneler ile eşleştirin – Şifon başörtüsü, görünümünüzü zenginleştirecek mücevherli iğne veya broş ile vurgulayın. İğnelerin size kendini ifade etme hissi verebileceğini düşünenler için şifon, eşleştirilebilecek en iyi malzemedir.
  • Hafif ve ipeksi – Hafif, ipeksi pürüzsüz ve serbestçe akan bir kumaş, nefes alabilir, bu da onu sıcak yaz aylarında veya birçok insanın bulunduğu küçük bir odada iyi bir seçim haline getirir.
  • Kaymaz kumaş – Birçok kişi şifonun hafif yapısı nedeniyle kaygan olduğunu düşünse de aslında kaymazdır. Bu, özellikle bir etkinlikte başörtüsü herhangi bir ayarlamaya ihtiyaç duymadığını bilerek ekstra güvenliğe ihtiyaç duyduğunuzda pratik olacaktır.

Etiketler : , ,