İş Kadınları İçin Tesettür Fikirleri

Tesettür Elbiseler kategorisine 18 Aralık, 2020 tarihinde eklendi.

Gelişen zamanlarla birlikte, başörtüsü kadınlar kayda değer atılımlar yaptı ve hayatın her alanında başarıya ulaştı. İster işte ister sporda olsun, Müslüman kadınlar başörtüsünün artık bir engel olmadığını kanıtladılar. Öyleyse, başörtünüzü iş için nasıl giyeceğinizi merak ediyorsanız, uygun şekilde giyinirken başörtünüzü gösterebilmeniz için işte bazı fikirler. Düzgün ve şık bir tarz, doğru başörtüsü stilini seçmenin başarıya ulaşmanıza da yardımcı olabileceğini unutmayın.

 • Çeşitli başörtüsü stillerini uygulamaya başladığınızda, yüz şeklinize uygun olanı tercih ettiğinizden emin olun.
 • Çok fazla süslemeli veya çok süslü görünen bir başörtüsü takmayın.
 • Büyük broşlar takmaktan kaçının. Küçük bir broş veya iğne kullanın.
 • Başörtünüzü belirli bir kıyafetle nasıl eşleştireceğinizi bilmiyorsanız, en güvenli olanı nötrleri tercih etmektir.
 • Şık görünmek için bir servet harcamanıza veya markalı kıyafetlere güvenmenize gerek yok. Sadece kendini nasıl taşıyacağını bilmelisin.
 • Akıllı olun ve akıllıca alışveriş yapın. Koyu renklere kıyasla profesyonel görüneceklerinden tesettür için nötr tonları seçin.
 • Başörtüsü ve kıyafetinize uyacak sevimli, koordine edici çantalar taşıyın.
 • Makyaj, çanta, mücevher ve ayakkabı dahil tüm görünümünüze odaklanın. Hiçbir şeyi kaçırmayın. Görünüşünüzün insanlar üzerinde kalıcı bir etki bırakabileceğini unutmayın.

Ofis Giyiminde İdeal Tesettür Tarzı Seçmek

Tipik bir işyerinde, haftada 9-12 saat ve 5-6 gün geçiriyor olacaksınız. Bu nedenle, en iyi şekilde görünmek ve sadece şık değil, aynı zamanda rahat bir şekilde giyinmek zorunludur. Burada, doğru tesettürü şekillendirmenize yardımcı olacak birkaç ipucu ve püf noktasından bahsediyoruz.

Yüz Şekli

 • Oval şekilli yüz – başınızı alnınızın yukarısına doğru giyin.
 • Yuvarlak yüz – başörtüsü, özellikle yanakların çevresinde biraz gevşek giyin.
 • Kare şeklindeki yüz – alnı kısa olduğu için başörtüsünü biraz daha yukarı sararak takın.

Blazer İle Başörtüsü Nasıl Giyilir?

Blazer, gardırobunuzun olmazsa olmazı olan en yaygın resmi kıyafetlerden biridir. Siyah, lacivert, pudra pembesi ve beyaz gibi tonlar, sahip olunması gereken mükemmel tonlardır. Cesur renkleri seviyorsanız, bu 2021 kırmızı blazer ceket tercih edebilirsiniz.

Uzun Bir Palto İle Başörtüsü Giyin

Kışa uygun, uzun paltolar sadece rahat olmakla kalmaz, aynı zamanda inanılmaz derecede şık görünerek onu bir iş kıyafeti olarak uygun hale getirir.

tesettür iş elbiseleri

Ofis İçin Gri Bir Başörtüsü Takmak

Gri, profesyonel ve şık bir hava verdiği için çalışmak için harika bir seçenektir. Bu nedenle, bir sonraki iş yemeğiniz veya toplantınız için, resmi kıyafetlerinizle eşleştirmek için başörtüsü olarak farklı gri tonları kullanmayı deneyin.

İş İçin Seyahat

Çalışmanız sık seyahat gerektiriyorsa, muhteşem görünecekleri için çizgili baskılar seçin. Sadece şık değil aynı zamanda modaya uygunlar. Çizgilerle eşleştirmek için her zaman mütevazı bir kıyafet olacağından bahsetmiyoruz bile. Bununla birlikte, sadece bir çizgili kıyafet giydiğinizden ve geri kalanı düz tutulduğundan emin olun.

Etiketler : , ,