Her Yüz Şekli İçin Trend Olan Müslüman Başörtüsü Stilleri

Eşarp kategorisine 27 Aralık, 2020 tarihinde eklendi.

Müslüman bir kadın için çeşitli aksesuarlar arasında öne çıkan, başörtüsüdür. Bir parça kumaş olmasına rağmen İslam kültüründe ön plana çıkmaktadır. Evden çıkarken veya yabancıların önünde başınızı ve göğsünüzü örtmek için başörtüsü sarılır. Eşarp, başörtüsü vb. olarak da bilinir. Başörtüsü genellikle pamuklu malzemeden yapılır. Başörtüsü stilleri, zaman geçtikçe tek bir tarzda giyilmesine rağmen, artık farklı stil ve desenlerde mevcuttur.

Spor Başörtüsü

Nike buna öncülük etti. Bir spor Müslüman başörtüsü stili, başörtüsü uzunluğu normalden biraz daha küçüktür. Nike, bu ürünü özellikle Müslüman spor kadınları için piyasaya sürdü. Gerilebilir bir malzeme, kafadan hareket etmeden mükemmel bir şekilde kafayı örter.

Renkli Tesettür Tarzı

İslam’daki bu parlak başörtüsü, herhangi bir katı kıyafet üzerinde çalışan renkli desenler taşır ve sizi muhteşem gösterir.

Başörtüsü Stilleri

Siyah Tesettür Tarzı

Bu klasik siyah çok yönlüdür ve tüm kıyafetlerde kolayca çalışır. Giymesi kolay, her seferinde farklı bir görünüm elde etmek için dahil edebileceğiniz çeşitli Müslüman başörtüsü stilleri vardır.

Çiçek Başörtüsü

Trend olan başörtülerinden biri, üzerinde çiçek baskısı bulunan çiçekli başörtüsüdür. Çiçekler ve çeşitli renk desenleri ile gömülü, güzel ve çekici görünüyor. Aslında, bu çiçekli başörtüsü yukarıdaki Müslüman başörtüsü resminde gösterilmektedir. En iyi yanı, gardırop koleksiyonunuzun çoğuna uygun olmasıdır.

Işıltılı Başörtüsü

Düğün, parti gibi resmi olmayan etkinlikler için uygun olan bu ışıltılı başörtüsü, ışıltılı süslemelere sahiptir. Görünümünüze gösteriş katan birçok ışıltılı serpinti bulacaksınız. Seçtiğinize göre batı kıyafetleri veya geleneksel kıyafetlerle uyumludur.

Uzun Tesettür Tarzı

2020’den 2021’e taşınan son trendlerden biri de uzun tesettür deseni. Gerçek başörtüsünden (göğse kadar inen) daha uzun bir uzunluğa sahiptir ve üst kısmın çoğunu kaplayacak şekilde bağlanmıştır.

Kırmızı Tesettür Tarzı

Basit bir düz renk olan kırmızı, gücü ve güveni ifade eder. Bu kırmızı Müslüman başörtüsü stili, özellikle tüm vücudu kaplayan burka giyen kadınlarla hemen hemen tüm kıyafetlere iyi uyum sağlar.

Tesettür Tarzında Çalışma

Kariyer odaklı kadınlar için sizlere bu işi tesettür tarzında veriyoruz. Bazı boncuklar ve minimal ışıltı ile gömülü olan bu İslami başörtüsü modası, profesyonel görünen siyah uzun bir abayadır.

Etiketler : , ,