Farklı Türde Tesettür Kumaşlar

Eşarp kategorisine 29 Aralık, 2020 tarihinde eklendi.

Tesettür Müslüman kadınların tacıdır, her ne kadar sıradan başörtüsü sayılsa da başörtüsü önemi çok daha fazladır. Aynı şekilde tesettür kumaşı da önemli bir rol oynar. Başörtüsü söz konusu olduğunda kumaş önemlidir çünkü farklı bir dokuda geldiği için aynı renk her seferinde farklı görünecektir. Bu yazıda, Tesettür kumaşlar hakkında bir liste sunuyoruz.

Jarse Tesettür Kumaş

Jarse Tesettür en rahat Tesettür kumaşlar arasındadır. Hafif, gerilebilir kumaş, iğne gerektirmez ve her zaman formda kalır. Bizi daha fazlasını istemeye bırakan iyi bir konfor seviyesi sunar. Tüm mevsimler için uygundur, kışın bizi korurken teri kolayca uzaklaştırdığı için sıcak iklimlerde iyi çalışır.

Tesettür Kumaşlar

Saten Tesettür Kumaş

Lüks bir kumaş olan saten, ışığı farklı açılardan yakalar ve yansıtır. Bu yüzden ucuz görünümlü saten kumaşlardan uzak durun. Baskılı ya da düz tasarımları seçseniz de, saten kare eşarplar ya da şallar ile asla yanlış gidemezsiniz. Saten başörtüsü kullanmakta yeniyseniz, koyu renkler satın aldığınızdan emin olun ve güven kazandıktan sonra yavaşça daha açık tonlara geçin.

Keten Başörtüsü

Keten, cildinize yapışmayan sert bir kumaştır. Nefes alabilen kumaş, cildinizi özellikle boyun bölgesini serinletir. Dokuma ve keten lifi hava akışını artırır ve her türlü nemi emerek vücudunuzda daha iyi hava akışı sağlar. Keten eşarpların en iyi yanı, çabuk kuruyup tekrar soğumasıdır. Mükemmel bir soğutma sistemi, sizi bir su birikintisi gibi hissetmeden çok fazla teri emer.

Polyester

Sentetik bir kumaş olan polyester sağlamdır ve giyim ve ev mobilyaları dahil birçok eşya için kullanılır. Yaz aylarında uygun olmayabilir (zayıf ter emilimi nedeniyle) ilkbahar ve kış aylarında görünümünüze renk katarlar.

Viskon Tesettür

Hafif bir malzeme, kafanızın etrafında dolgun hissetmenize neden olmayan hacimli stiller için mükemmeldir. Diğer kumaş türlerine göre uygun fiyatla satılan viskon tesettürler, ucuz fiyata satın alınabilen çeşitli tonlarda piyasada mevcuttur. Hafif olduğu için her mevsim – daha sıcak günler veya daha serin geceler – için mükemmel bir kullanım sağlar.

Etiketler : , ,