Eşarp Bağlama Teknikleri

Eşarp kategorisine 19 Ekim, 2020 tarihinde eklendi.

Müslüman kadınlar için başörtüsü, diğer aksesuar veya giyim parçaları kadar önemli olan şeylerden biridir. Başörtüsü kelimesi bize hemen başlarına güzel eşarplar bağlanmış muhteşem Müslüman kızları hatırlatıyor. Bugün sadece başörtüsü takan Müslüman kadınlar değil, dinleri ne olursa olsun kadınlar farklı kıyafetlerle başörtüsü denemeyi seviyor.

Başörtüsünün ana akım modaya girmesi oldukça doğal ve sonuç olarak, kadınlara basit başörtüsü ve inci başörtülerinden türban başörtüsü ve süslü başörtülere kadar çok çeşitli başörtüler sunmak için giderek daha fazla başörtüsü mağazası açılıyor. İslam, dünyanın çoğu yerinde bulunan bir dindir. Bu nedenle, hava durumuna, duruma, yüz yapılarına ve bölgelerinde ağırlıklı olarak giyilen kıyafetlere bağlı olarak çeşitli şekillerde giyilir ve şekillendirilir. Başörtüsü modanın büyük bir parçası haline geldiğinden, açıkçası size başörtüsü takmanın en şık ve modaya uygun yollarının listesini vermek zorunda kaldık. İşte eşarp bağlama teknikleri;

Basit Tarzda Başörtüsü

Başörtüsü takmanın gerçekten muhteşem tarzlarına geçmeden önce, onu bağlamanın temel ve basit yolunu bilmeniz gerekir. Bunun için başınızın üzerine bir tarafı diğerinden daha uzun olacak şekilde uzun dikdörtgen bir eşarp örtmeniz ve ardından atkının her iki tarafını da çenenizin altına tutturmanız gerekir. Ardından, eşarbınızın uzun ucunu zıt omzunuzun arkasına çevirmeniz ve ardından aynı ucunu omzunuzun önüne geri çevirmeniz gerekir. Eşarbın her iki ucunu da göğsünüzün örtülmesi için açın ve sade tarz tesettür ile hazırsınız.

eşarp bağlama teknikleri

Küpelerinizi Göstermek İçin Tesettür

Güzel küpelerinizin dışarı çıkabilmesi için başörtüsünü kulak memenizin biraz arkasına bağlayabilirsiniz. Küpelerinizi sergilemenin bir başka harika yolu da türban tarzı bir başörtüsü tercih etmektir. Başörtüsünü saç çizgisine sarabilir ve çeneniz yerine ense kısmına bağlayabilirsiniz. Başörtüsünün bir ucunu omzunuza asın ve görünümü tamamlamak için göz alıcı bir çift küpe takın.

Kotlu Tesettür

Eşarp bağlama teknikleri arasında kot pantolonunuza uygun havalı ve sihirli bir tarz, başörtüsünün uçları bir omzundan aşağı sarkan türban tarzı bir başörtüsüdür. Kıyafetinizi tamamlayan bir fular alın veya herhangi bir tesettür mağazasında kolayca bulunabilen pastel bir başörtüsü seçin.

Etiketler : , ,