Cilt Tonuna Uygun Tesettür Modelleri

Genel kategorisine 15 Ekim, 2020 tarihinde eklendi.

Hepimiz farklıyız ve renk tonlarımız da öyle. Bazı kadınların tonu daha sıcak, bazılarının tonu ise daha hafiftir. Bu yüzden zarif görünmek ve daha kendinden emin görünmek için ten rengimizi tamamlayan ve ışıltı veren bir başörtüsü almalıyız.

Tesettür giyerken kendinizi rahat hissetmeniz ve kendinizden emin görünmeniz son derece önemlidir çünkü güven kişiliğinize ek güzellik katar. Bu nedenle, farklı renk ve tonları denemenizi ve ten renginizi en iyi tamamlayan, güzelliğinizi ve kıyafetinizi yükselten en iyi bildiğiniz renkler bulmanızı şiddetle tavsiye ederiz. Bu düşünceyle, cilt rengine göre tesettür seçmenize yardımcı olacak bazı yararlı ipuçlarını paylaşıyoruz.

cilt rengine göre tesettür

Açık Ten Tonu İçin Başörtüsü

Hemen hemen her rengin açık ten rengine uyduğuna dair bir efsane vardır. Bununla birlikte, açık ten tonu en iyi pastel renklerle tamamlanır. Öne çıkan renkler arasında kırmızı yakut, zümrüt yeşili, mavi safir ve bazı açık pastel renkler gibi tonlar yer alıyor. Açık ten renginin kesinlikle çarpıcı ve nefes kesici görünmesini sağlarlar ve cildinizi daha da güzelleştirdiği ve daha açık veya daha solgun görünmesini sağlar.

Orta Cilt Tonu için Başörtüsü

Orta cilt tonundaki sarı alt tonlar, insanları gerçekten çekici ve diğer cilt tonlarına sahip insanlardan ayrı kılar. Bu nedenle bej, kahverengi, yeşil, kızılcık, turkuaz, pembe ve kırmızı gibi renkler orta ten tonlarında en iyi şekilde görünür. Bunlar, orta ten tonuna hatasız giden renklerdir.

Koyu Ten Tonu İçin Başörtüsü

Koyu tenli biriyseniz, hangi rengi giyebileceğiniz konusunda deneme şansınız daha yüksektir. Neyse ki her renk koyu ten rengine uygundur. Ama yine de renkleri mantıklı bir şekilde kullanın, örneğin, fildişi veya genel olarak saf beyaz yerine kirli beyaz renk olarak bilinen rengi kullanabilirsiniz, saf beyaz kullanmaktan kaçının, bu size sert bir görünüm verebilir.

Etiketler : , ,