Başörtüsü Takanlar İçin Sağlıklı Saç Önerileri

Eşarp kategorisine 3 Eylül, 2020 tarihinde eklendi.

Tesettürlü biri olarak, muhtemelen zamanınızın çoğunu başörtüsü takarak geçiriyorsunuz. Ancak başörtüsünün altındayken saçınıza nasıl davrandığınızı yeniden düşünmek için biraz zaman ayırmalısınız. Yani, saç dökülmesini ve saç kırılmasını önlemek istiyorsanız, işte sağlıklı saç önerileri ve başörtüsü ile bağlamanın doğru yolu.

Asla Islak Saça Başörtüsü Takmayın

Islak veya nemli saçlar çok hassastır ve kuru saça göre kırılmaya daha yatkındır. Saçınızı bir at kuyruğu şeklinde geri çekmek ve başörtüsü ıslakken üzerine yerleştirmek, doğrudan saç dökülmesine ve kıvrılmasına neden olur. Bu yüzden başörtüsü takmadan önce saçınızı daima kurulayın. Mümkün olduğunca fazla zarar görmesini önlemek için saçınız tamamen kuruyana kadar evde kalacağınızı bildiğiniz bir günde saçınızı yıkayın. Yüzücüyseniz veya spor salonuna gidiyorsanız ve saçınızı günlük olarak yıkıyorsanız, sürtünmeyi ve hasarı önlemek için pamuk yerine saten bir fular kullanmayı deneyin.

sağlıklı saç önerileri

Saç Stilinizi Daima Başörtüsü Altında Değiştirin

Değiştirin ve saçınızı farklı koruyucu stillerde ve farklı şekillerde giyin. Örneğin çoğu kadın başörtülerinin altına her zaman at kuyruğu veya topuz takar. Ancak saçın kırılmasını ve zarar görmesini önlemek için stilinizi sık sık değiştirmeniz gerekir. Örneğin, saçınızı gevşek bir örgüye bağlamaya ne dersiniz? Bu kolay bir saç modeli değişikliği. Veya at kuyruğunuzu her seferinde aynı yere yerleştirmek yerine, at kuyruğunu başınızın üzerinde yukarı veya aşağı hareket ettirin. Alternatif olarak, saç dökülmesini ve saç çizgilerinin azalmasını önlemek için sıkıca geriye çekilmiş bir at kuyruğu yerine yandan bölünmüş bir at kuyruğu seçin.

Saçlarınızı Her Gün Tarayın

Saç tipinize göre her gün veya gün aşırı taramanız gerekir. Kıvrılmış saçlar çok kuru olduğu için taramaya çalıştığınızda kırılacaktır.

Son olarak, sadece başörtüsü altında saç şeklinizi değiştirmemelisiniz, aynı zamanda saçınızı ayırdığınız yer de arada bir değişmelidir. Islakken, saçınızı genellikle sağda ayırırsanız, kendinize solda veya ortadan aşağı doğru bir yan kısım verin ve bu şekilde kurumasını bekleyin. Yan kısım doğal olarak saçınıza ekstra hacim verir, bu da geceleri başörtüsünü çıkardığınızda yardımcı olur. Sağlıklı saç önerileri hakkında daha fazla bilgi için sitemizdeki diğer yazılarımıza bakabilirsiniz.

Etiketler : , ,