Başörtüsü Kumaş İpuçları

Eşarp kategorisine 31 Ağustos, 2020 tarihinde eklendi.

Şıklığınızı etkileyen ana faktörün başörtüsünüzün rengi olduğunu düşünebilirsiniz. Kumaş da aynı derecede önemli! Tesettür giyimde farklı başörtüsü kumaşları giymek isteyebilirsiniz, ancak nasıl yapılacağını bilmediğiniz için kullanmazsınız. Başörtüsü söz konusu olduğunda kumaş çok önemlidir çünkü aynı renk her farklı bir dokuya geldiğinde farklı görünecektir. Bugün, başörtüsü tarzınızın en üst düzey şıklığına ulaşmak için başörtüsü kumaş ipuçları bir araya getirdik. İşte başörtüsü kumaş ipuçları;

Şifon Başörtüsü

Şifon başörtüsü pamuklu, yünlü veya kadife giysiler için çok uygundur. Bunun nedeni, kıyafetlerinize biraz yumuşaklık katacak olmalarıdır. Bu nedenle şifon, ağır giysiler söz konusu olduğunda her şeyi dengelediği için kış kıyafetleri için en iyi malzemelerden biridir. Ancak şifon başörtüsünden uzak durmanız gereken tek durum şifon kıyafetler giydiğiniz zamandır.

Saten Başörtüsü

Saten başörtüsü, özellikle desenli olanlar, yıllar sonra güçlü bir geri dönüş yaptı. Saten genel olarak 1960’ların moda trendlerinden esinlenmiştir. Bu, kış kıyafetleri söz konusu olduğunda iyi düşünülmesi gereken bir kumaş. Her zaman yün, pamuk veya keten kumaşlarla giyilmesi tavsiye edilir. Daha cesur bir görünüm için saten bir başörtüsü, daha yumuşak tonlarda olduğu sürece saten giysilerle giyilebilir. Ancak herhangi bir kadife elbise ile saten başörtüsü giymekten uzak durun.

başörtüsü kumaş ipuçları

Pamuk Başörtüsü

Pamuk eşarplar bir başörtüsü için en pratik olanlardır; tüm yıl boyunca giyilebilirler. Sadece seçtiğiniz eşarp rengine dikkat edin. Rahatlık için pamuklu eşarp kullanabilirsiniz. Cesur bir görünüm arıyorsanız, renk faktöründe oynayabilirsiniz çünkü pamuklu bir eşarp neredeyse tüm kışlık kumaşlarla eşleşebilir.

Kadife Başörtüsü

Kadife kış modasıyla doğrudan bir bağlantısı var. Tesettür parçası olarak giyildiğinde kadife genellikle türban şeklinde gelir. Yine de gece kıyafetleri için daha uygundur. İster çizgili ister düz olsun, kadife ipek, şifon veya pamuk gibi daha hafif malzemelerle eşleşen bir parlaklık verir. Kışlık kadife bir parça ile kadife türban takmaktan kaçının.

Etiketler : , ,