Başörtülerinizi İyi Durumda Korumak İçin İpuçları

Eşarp kategorisine 8 Aralık, 2020 tarihinde eklendi.

İslami giyimde başörtüsü özel bir yere sahiptir. Alçakgönüllülük ve sadeliğin sembolü olan başörtüsü, kendisiyle ilişkilendirilen birçok anlama sahiptir. Ancak sonuçta başörtüsü olarak saçınıza giydiğiniz kumaşa iyi bakılması gerekiyor. Düzenli olarak giydiğiniz için, uygun bakımı sürdürmek kumaşın daha uzun süre dayanmasına yardımcı olacaktır. İğne ve klips kullanmak, hasarı önlemediğiniz sürece atkıyı sandığınızdan daha hızlı yok edebilir. İşte başörtülerinizi nasıl iyi durumda tutabileceğinize dair 4 ipucu.

Özel Pimler Kullanma

Başörtünüzü yerinde tutmak için, özellikle rüzgarlı günlerde çok sayıda iğneye ihtiyacınız olduğu açıktır. Bununla birlikte, çok fazla iğne takmak sizi sadece tuhaf göstermez, aynı zamanda atkınızı da bozabilir. Yapabileceğiniz bir şey, pin sayısını azaltmaktır. İkincisi, başörtüsü kumaşına zarar vermeyecek özel iğneler takabilirsiniz. Bunları herhangi bir mağazadan kolayca uygun fiyata satın alabilirsiniz. İğnelerin çok azı o kadar sağduyulu ve küçük ki başörtüsü taktığınızda neredeyse fark edilmiyor.

başörtüsü koruma ipuçları

Atkı Giyin

Tesettürü direkt olarak saçınıza taktığınızda, kumaşı saçınıza uyguladığınız tüm saç ürünlerine maruz bırakmış olacaksınız. Ayrıca malzeme yumuşak ve hafif değilse saçınıza da zarar verirsiniz. Ayrıca ipek, şifon gibi kaygan tesettür kumaşlar giymek, onları tek bir yerde tutmakta zorlanacağınız için daha fazla iğne kullanılmasını gerektirebilir. En iyi çözüm bir alt atkı giymektir.

Bir atkı kullandığınızda, sadece eşarbınızı sert iklimlerden korumakla kalmaz, aynı zamanda başörtüsünü yerinde kalmasını da sağlar. Tesettürünüz çok daha iyi görünecek ve daha uzun ömürlü olacaktır.

Çamaşır Makinesini Kullanmaktan Kaçının

Bu yoğun hayatlarda başörtüsünü çamaşır makinesine atmanın kolay olduğunu biliyoruz. Yapmayın. Başörtüler, makinenin yoğun durulama sürecini kaldıramayan ve kolayca zarar görebilecek hafif ve yumuşak malzemelerdir. Başörtünüzü daima yumuşak sabun kullanarak elde yıkayın ve doğal olarak kurumasını bekleyin.

Onları Bir Askıda Tutun

Pek çok kadın, başörtülerini bir çekmecede, kolay seçilip giyilmesi için doldurulmuş ve dizilmiş halde tutar. Bu uygun olsa da başörtüleriniz için hiç de iyi değil. Sadece kırışmayacaklar, aynı zamanda renklerini kaybedecekler. Tüm başörtülerinizi askılara koyun ve düzgünce düzenleyin. Başörtüleri hakkında daha fazla bilgi ve ipuçları için sitemizi takip etmeye devam edin.

Etiketler : , ,