Armine Şal Modelleri

İpek Şal Modelleri kategorisine 10 Temmuz, 2019 tarihinde eklendi.

Şal tesettürlü hanımların tercih etmiş olduğu eşarp türleri arasında yer almaktadır. Her sene çeşitli moda ve trendlerin yayınlandığı şallar pek çok tesettürlü hanım tarafından takip edilmektedir. Sizlere bu yazımızda Armine Şal Modelleri Nelerdir? Sorusunu cevaplandırmaya çalışcağız.

Şal tesettürlü hanımların vazgeçilmezleri arasında yer almaktadır. Günümüzde birçok çeşidi bulunan şallar kullanılan kıyafetler ile birlikte uyumlu bir hale getirildiklerinde sade ve şık bir kombin oluşmasına yardımcı olmaktadır. Şal seçimi yaparken dikkat etmeniz gereken bazı hususlar bulunmaktadır.

Bu hususların başında şalınızı nerede ve hangi kıyafetle kullanacağınız gelmektedir. Bunu belirledikten sonra iyi bir kombini sağlamak için uygun bir şal modeli seçip renk uyumunu yakalamanız gerekmektedir.  Bunu sağladığınız takdirde güzel ve hoş bir görüntü elde edebilirsiniz. Sizler için şal modellerini listeledik;

Armine ipek Şal Modelleri

Armine ipek Şal Modelleri

ARMİNE İPEK ŞALLAR

İpek şallar diğer şallara göre biraz daha pahalı olsalar da günümüzde oldukça çok tercih edilen şallar arasında başa gelmektedir. Kullanım olarak çok rahat olan ipek şal çeşitleri pek çok bayan tarafından sıklıkla kullanılmaktadır. Genellikle ipek şal denilince akla ilk gelen başta durmayacağı ve kayacağı düşüncesi olsa da ipek şallar bayanlar için dok duran ve kolay bozulmayan bir şaldır.

Ayrıca ipek şallar kolaylıkla şekil alabilmektedir. İpek Şalları gerek özel davetlerde gerekse günlük hayatınızda rahatlıkla kullanabilirsiniz. Kombin oluşturulurken genellikle abiyelerin üstüne tercih edilmektedir. Bu sizlerin oldukça sade ve şık bir görüntü kazanmanızı da sağlayacaktır. İpek şallar hassas kumaş olduğu için ılık su ile elde yıkanması tavsiye edilmektedir.

Armine Koton Şal Modelleri

Armine Koton Şal Modelleri

ARMİNE KOTON ŞALLAR

Koton şalların kullanımında oldukça dikkat edilmesi gerekmektedir. Koton kumaş şallar genellikle ince ve rahat kumaştan yapılmaktadır. Kombin tercih edilirken koyu renklerin kullanılması koton şal ile birlikte uygun olmamaktadır. İnce ve açık renklerde olduğundan dolayı koton kumaş şallar genellikle yaz aylarında tercih edilmektedir. Fiyat açısından oldukça cüzi miktarlara bu şalları bulabilmeniz de mümkündür.

Koton şalların kombini yapılırken özellikle renk uyumuna dikkat edilmesi ve mat renklerin tercih edilmemesi önerilmektedir. İnce bir yapıya sahip olan bu kumaş ayrıca yoğun yağışlı ve rüzgârın bulunduğu bölgelerde de sizlere rahatsızlık verebilir bu yüzden dolayı genellikle bayanlar tarafından yaz aylarında tercih edilmektedir. Koton kumaşınızı çamaşır makinesinde ya da elde belirlenen ısılarda ve derecelerde kolaylıkla yıkayabilirsiniz.

Armine Pamuklu Şal Modelleri

Armine Pamuklu Şal Modelleri

ARMİNE PAMUKLU ŞALLAR

Genellikle rahatına düşkün olan tesettürlü hanımlar tarafından tercih edilen pamuklu şallar kullanımı bakımından da oldukça iyidir. Eğer mat ve tok bir görüntü elde etmek istiyorsanız pamuklu şallarda bunu gerçekleştirebilmeniz biraz zordur. Pamuk şallar fazla yumuşak olduğundan dolayı uçma ve bozulma meydana gelmektedir.

Burada dikkat edilmesi gereken en önemli husus pamuk şalların iğnelerinin iyi ve düzgün bir şekilde sabitlenmesini sağlamaktır. Bunu hallettiğiniz takdirde gayet rahat bir kullanım sağlayabilirsiniz. Pamuk şalların en büyük özellikleri arasında çamaşır makinesinde yıkandıklarında bozulma, ip çekme ve kırışma gibi problemlere yol açmamasıdır. Pamuk şallarınızı belirlenen derecelerde kolay bir şekilde yıkmanız mümkündür.

Armine Tafta Şal Modelleri

Armine Tafta Şal Modelleri

ARMİNE TAFTA ŞALLAR

Tafta kumaş kullanılarak yapılan şallar ipek kumaşlar ile oldukça benzerlik göstermektedirler. İpek şallarda olduğu gibi tafta şallarda parlaklık ve tok duruş açısından oldukça fayda sağlamaktadırlar. Eğer kombin oluşturacaksanız ve ipek şalınız yok ise ipek şalın yerine tafta şalı tercih edebilirsiniz.

Tafta kumaş sert kumaş çeşitleri arasında olduğundan şekil vermekte sizleri biraz zorlayabilmektedir. Fiyat açısından ipek kumaşa göre daha ucuz olan tafta şallar tesettürlü hanımların en çok tercih etmiş olduğu modeller arasında yer almaktadır. Gerek elde yıkama gerekse çamaşır makinesinde yıkama da herhangi bir problem çıkarmamaktadır. Tafta şalınızı makine de belirlenen derecelerde rahatlıkla yıkayabilmeniz mümkündür.

Armine Düz Renk Şal Modelleri

Armine Düz Renk Şal Modelleri

ARMİNE DÜZ RENK ŞALLAR

Düz renk şallar birçok tesettürlü bayan tarafından en çok tercih edilen şal modelleri arasında yer almaktadır. Her kombine uyumlu bir şekilde şal seçimi yapmak isteyen hanımlar genellikle düz ve mat renk şallardan faydalanmaktadır.

Eğer şalınızı belirli bir kombine uyarlayacaksanız mutlaka elbiseniz ile renk uyumuna dikkat etmeniz gerekmektedir. Fakat herhangi bir kombinde kullanmayıp günlük kıyafetler arasında giymeyi düşünüyorsanız hafif ve her renge uyumlu olan şalları tercih edebilirsiniz.

Bu şalları tercih etmeniz sizlerin hem sade görünmenizi hem de şık bir görünme kavuşmanızı sağlayacaktır. Düz renk şallar arasında genellikle bordo ve sarı tonlarında renkler oldukça çok tercih edilmektedir.

Armine Çizgili Şal Modelleri

Armine Çizgili Şal Modelleri

ARMİNE ÇİZGİLİ ŞALLAR

Bu yılın şal modası olarak öngörülen çizgiler şallar şimdiden birçok tesettürlü bayanın ilgi odağı olmasını başarmıştır. Çizgili şallar piyasaya sürüldüğü tarihten bu yana tesettürlü hanımlar tarafından takibe alınarak en çok kullanılan şal modelleri arasında yer almaktadır.

Çizgili şalların en önemli özellikleri arasında kombin yaparken takı ve elbiseye uyumlu olarak iki rengin tercih edilebilme olasılığının bulunmasıdır. Bunun yanı sıra günlük giyilen kıyafetler üzerinde tereddütsüz olarak kombin yapabileceğiniz ve zorlanmayacağınız şal modelleri arasında yer almaktadır. Çizgili şallar da genellikle krem ve sarı tonları tercih edilmektedir. 

Armine Baskılı Şal Modelleri

Armine Baskılı Şal Modelleri

BASKILI ŞALLAR

Baskılı şallar tesettürlü hanımların özel davetlerde en çok tercih etmiş olduğu şal modelleri arasında yer almaktadır. Gayet sade ve hoş bir görünüme sahip olan baskılı şalları günlük hayatınızda da rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Kombin yaparken baskı rengine yakın tonlarda kıyafet seçimi yapmanız en uygun kombini oluşturmanız açısından sizlere oldukça çok fayda sağlayacaktır. Baskılı şallarda genellikle mavi tonları kullanılmaktadır. Kıyafetinizi de bu tonlarda almanız sizlerin şık bir görünüme sahip olmanızda büyük bir katkı sağlayacaktır.

Armine Desenli Şal Modelleri

Armine Desenli Şal Modelleri

DESENLİ ŞALLAR

Desenli Şallar, genellikle birden çok rengin tercih edilmiş olduğu kombinler de kullanılmaktadır. Desenli şalları hem özel davetlerde hem de günlük yaşantınızda rahatlıkla kullanabilirsiniz. Kombin oluşturmak açısından pek zorluğu bulunmayan desenli şallar birçok tesettürlü hanım tarafından tercih edilmektedir.

Bir zamanların modası olan desenli şallar günümüzde de popülerliğini korumaktadır. Sizlerde günlük yapacağınız kombinler de renk uyumuna dikkat ederek desenli şalları kullanabilirsiniz. Güzel bir kombin oluşturmanız sizlerin sade ve şık bir görünüm kazanmanıza yardımcı olacaktır.

Armine Püsküllü Şal Modelleri

Armine Püsküllü Şal Modelleri

PÜSKÜLLÜ ŞALLAR

Püsküllü şallar nedendir bilinmez fakat genellikle kış aylarında tercih edilmektedir. Kış aylarının vazgeçilmez kombini arasında yer alan püsküllü şallarda genellikle mat renkler tercih edilmektedir. Biraz daha hareketli olan püsküllü şallar sizlerin daha zarif bir görüntü elde etmenizi sağlayacaktır.

Bunun yanı sıra şalınızın püskülünde yer alan renkleri kullanmış olduğunuz takı renkleri ile birlikte uyumlu bir hale getirmeniz kombininiz açısından oldukça önemlidir. Bu uyumu yakaladığınız takdirde güzel ve şık bir görünüm kazanabilirsiniz.

Armine Kare Kutu Şallar

Armine Kare Kutu Şallar

KARE KUTU ŞALLAR

Tesettürlü bayanların en çok kullandığı şallar arasında yer alan kare kutu şalların kombinlenmesi de oldukça kolaydır. Günlük yaşamda oldukça sık karşılaşmış olduğumuz kare kutu şallar gerek kullanımı gerekse kombinlenmesi açısından tesettürlü bayanlar tarafından en çok tercih edilen şal modelidir.

Kare şeklinde bulunan renkleri elbisenizin renklerine uyumlu bir şekilde yapmanız kombininiz açısından oldukça önemlidir. Bunun yanı sıra takı ve aksesuarlarınızın da şalınızın rengiyle uyumlu olmasına dikkat etmeniz gerekmektedir.