Abaya Kumaş Çeşitleri

Günlük Giyim kategorisine 21 Ağustos, 2020 tarihinde eklendi.

Kaliteli malzemeden abaya kumaş çeşitleri satın almak önemlidir. Ferace için kullanılan genel kumaşlar krep, şifon, ipek ve satendir. Ferace için en çok kullanılan kumaş kreptir. Piyasada kalın, ağır kreplerden ince, hafif kreplere kadar geniş çeşitlilikte krepler vardır.

Suudi Arabistan gibi bazı Orta Doğu ülkelerinde, kışın abaya alırsanız, tüm krepler oldukça kalın ve ağır olur. Yazın ise abaya için normalde ince ve hafif krepler kullanılır. Diğer harika yazlık abaya kumaş çeşitleri suni ipek, keten, viskon ve hafif pamuktur. Çoğu jarse ve saten türü sıcak havalar için uygun değildir. Bununla birlikte, yüksek kaliteli saten veya iyi hava akışına sahip ipek ve saten karışımı, sıcak havalarda giyilen özel günler için harikadır. Sıcak havalarda ince malzeme şart iken, kumaşın vücuda yapışmaması esastır. Rahatlığın yanı sıra abayanız için nefes alabilen, ağır, yüksek kaliteli kumaşı bulun.

abaya kumaş çeşitleri

Krep Kumaş

Krep kumaş, opak ve yoğun kalırken hava almasını sağlayan kumaşların dokuması nedeniyle oldukça havadardır. Normalde, Suudi Arabistan veya Birleşik Arap Emirlikleri gibi diğer Orta Doğu ülkelerinden yapılan abaya için bu kaliteli krep bulacaksınız. Son derece hafif olmasına rağmen açık dokumasız tamamen yoğun olduğundan, havanın akmasına izin vermediğinden ve çoğu zaman rüzgar estiğinde kendisini vücuda yapıştırdığından ucuz krep kumaş konusunda çok dikkatli olun.

Saten Kumaş

Resmi kıyafet veya özel günler için satenden hoşlanıyorsanız, hafif dalgalı dokulu yüksek kaliteli saten kumaş bulun. Bu kumaş pürüzsüz ve ipeksi, kırışmaya dayanıklı ve orta ağırlıkta olup, abayanın güzel ve zarif bir şekilde akmasına izin verir.

Diğer abaya kumaşları arasında lexus – soğuk mevsimler için uygun polyester ve yün karışımıdır. Nidha -% 100 polyester, sıcak mevsimlere uygun hafif, pürüzsüz ve yumuşak bir kumaştır.

Etiketler : , ,